Polskie Radio
Section05
LGBT

Libicki o zapowiedzi Jourovej: dla mnie ważniejszy jest art. 18 konstytucji niż to, co mówi wiceprzewodnicząca KE

- Jeżeli w polskim parlamencie doszłoby do głosowania aktów prawnych, które wprowadzałyby w naszym kraju to, o czym mówi pani Jourova, to ja będę głosował przeciw - powiedział Jan Filip Libicki, senator PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Jan Filip Libicki Adrian Klarenbach PSL-Koalicja Polska Vera Jourova Komisja Europejska Unia Europejska LGBT homoseksualizm

"Zbudujmy frakcję Schumana w PE". Prof. Zbigniew Krysiak apeluje do europosłów PiS

-  Jest czas na to, by politycy polskiej prawicy stali się misjonarzami w Europie, by nie tylko spędzali czas w Brukseli. Niech spotykają się z różnymi środowiskami w Europie, by zaszczepiać myśl Roberta Schumana - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista, prezes Instytutu Myśli Schumana.
Zobacz więcej na temat:  LGBT Parlament Europejski Unia Europejska Robert Schuman

FELIETON Kibole z LGBT

Czy wypisywanie hasła "Twoje dziecko LGBT+" na gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej, niegdysiejszej katowni gestapo, jest skandaliczne? Z pewnością. Czy brak poszanowania dla historii, instytucji państwowych, czy po prostu mienia publicznego, skłania do okrzyku "O, tempora! O mores!"? Skłania. Przynajmniej mnie. Jednak w tym wszystkim jest jedna zaskakująco pozytywna konkluzja. Jaka? O tym poniżej - pisze Magdalena Złotnicka w felietonie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton społeczeństwo Magdalena Złotnicka LGBT

"Mogła nieco wyjść poza ramy działań dyplomatycznych". Fogiel o wypowiedziach Mosbacher

– To przyjęty w dyplomacji sposób odniesienia się do tego typu zachowań – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel w odniesieniu do wezwania Georgette Mosbacher do Ministerstwa Spraw Zagranicznych po jej wypowiedziach medialnych. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także: Anna Maria Żukowska (Lewica), Marcin Kierwiński (PO), Marek Sawicki (PSL) oraz Andrzej Waśko (doradca prezydenta Andrzeja Dudy).
Zobacz więcej na temat:  Georgette Mosbacher Radosław Fogiel Marcin Kierwiński Marek Sawicki Andrzej Waśko POLSKA Beata Michniewicz LGBT

"To odstępstwo od dobrej tradycji i obyczaju". Wróblewski o liście ambasadorów

- List ambasadorów jest przede wszystkim pewnego rodzaju odstępstwem od dobrego obyczaju, który został wpisany w Konwencję Wiedeńską. W art. 41. wprost zakazuje ona mieszania się państw wysyłających swoich przedstawicieli w sprawy państwa ich przyjmującego - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. Gośćmi audycji byli także: Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna) i Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka LGBT

Jarosław Sellin: Przemysław Czarnek upomina się o tych, którzy byli krzywdzeni

– Edukacja powinna być narodowa. Powinna należeć przede wszystkim do rodziców, do nauczycieli, a nie do ideologicznie zapiekłych środowisk – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Sellin Trójka Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego LGBT

Politolog: Czarnek dał się poznać jako polityczny fighter

- Przemysław Czarnek dał się poznać jako polityczny fighter w ideologicznym sporze, który toczy Polskę. Rodzi się więc pytanie, czy będzie umiał porozumieć się z tymi rektorami i naukowcami, którzy nie podzielają jego światopoglądu - mówił dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW, komentując zapowiedzianą nominację posła PiS na stanowisko ministra edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  LGBT Przemysław Czarnek rekonstrukcja rządu koronawirus Rząd RP rząd Mateusza Morawieckiego

"Gotowy do działania i kompetentny pod względem politycznym". Publicysta o ministrze Czarnku

- Przemysław Czarnek obejmie duży i bardzo trudny resort. Edukacja to jeden z priorytetów rządu w ramach jesiennej ofensywy, będzie wysoko na liście zadań dla nowej Rady Ministrów - powiedział Łukasz Jankowski z Radia Wnet. - Kwestie światopoglądowe będą sprawami wtórnymi w kontekście działań ministra - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Magdalena Złotnicka rekonstrukcja rządu Rząd RP rząd Mateusza Morawieckiego Ministerstwo Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek szkoła nauczyciel LGBT

Piotr Müller: w Polsce nie ma stref wolnych od LGBT, ani nie ma łamanych praw żadnych osób

- W Polsce ani nie ma stref wolnych od LGBT, ani nie ma łamanych praw żadnych osób. To jest pewnego rodzaju problem i wyzwanie dla polskiej dyplomacji, jak i elit politycznych z Polski, żeby tłumaczyć te nieprawdziwe informacje - mówił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  LGBT Piotr Müller Sąd Najwyższy Komisja Europejska Unia Europejska rząd Mateusza Morawieckiego POLSKA

Środowiska LGBT przeciwne terapii konwersyjnej. Tekieli: jej zabranianie to coś potwornego, barbarzyństwo

- Terapia konwersyjna prowadzi do tego, że następuje zmiana pociągu seksualnego i pojawia się zdolność do normalnego związku. Zredukowane zostają uczucia depresyjne, u mężczyzn wzrasta poczucie męskości, a u kobiet - kobiecości - powiedział publicysta Robert Tekieli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki Robert Tekieli LGBT homoseksualizm POLSKA społeczeństwo