Polskie Radio
Section05
LGBT

Szef MSZ: rezolucja PE ws. "stref wolności LGBTIQ+" nie będzie miała skutków prawnych

- Ta rezolucja nie będzie rodzić żadnych skutków prawnych, ale jednocześnie dokonuje się pewnej mistyfikacji stanu prawnego, chociażby w Polsce - przecież doskonale wiemy, że wszyscy obywatele RP, każdy i każda z nas cieszą się konstytucyjną ochroną godności i wolności, niezależnie od wszystkich indywidualnych przymiotów, także orientacji seksualnej - powiedział na antenie TVP Info szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Rau Ministerstwo Spraw Zagranicznych Unia Europejska Parlament Europejski LGBT ŚWIAT Europa

PE o "strefach wolności dla LGBTIQ". Legutko: zróbcie UE strefą wolności dla zdrowego rozsądku

Komisja Europejska popiera inicjatywę PE, by obwołać UE "strefą wolności LGBTIQ" - oznajmiła w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. równości Helena Dalli. - Zróbcie UE strefą wolną dla zdrowego rozsądku - mówił z kolei polski eurodeputowany Ryszard Legutko (PiS).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Parlament Europejski Ryszard Legutko LGBT

Wojciech Reszczyński: wprowadzony w USA "Akt równości" będzie źródłem buntu

- Nie ma powszechnej równości, nigdy nie było i nigdy nie będzie. Nie da się zaakceptować niektórych ideologicznie narzuconych form. Można je tolerować, ale nie akceptować - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński w "Debacie Dnia". Gościem audycji był również Łukasz Jankowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 ŚWIAT USA równouprawnienie lewica prawa człowieka LGBT tolerancja

Ziobro: Polacy mają wyłączne prawo decydować, jak kształtowana jest nasza kultura

- To Polacy poprzez demokratyczne wybory mają wyłączne prawo decydować, jak kształtowana jest nasza kultura i instytucje prawne. Popieram wniosek kolegów z Solidarnej Polski, aby polski Sejm odpowiedział na rezolucję PE własną uchwałą - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Unia Europejska LGBT polityka

"Walka o wolność to parawan, za którym forsuje się inne idee". Grzegorz Górny o rezolucji UE ws. LGBTIQ

- To, co teraz obserwujemy, możemy nazwać ideologiczną ofensywą, której stawką jest przyszły kształt cywilizacyjny i kulturowy UE, a szerzej "kolektywnego Zachodu" - przyznał na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Górny ("Sieci"), komentując plany unijnej rezolucji dot. Unii jako strefy wolności LGBTIQ.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Grzegorz Górny ŚWIAT LGBT Europa Unia Europejska

Prof. Ryba o rezolucji PE ws. strefy wolności LGBTIQ: pokazuje, jak bardzo umysły elit UE opanowała ideologia

- Dla zdroworozsądkowego człowieka to stek absurdów. Niewyobrażalne pogwałcenie wszystkiego, co stanowi porządek natury. Jego podważanie, to zmierzanie prostą drogą do końca naszej cywilizacji - powiedział prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba Unia Europejska Parlament Europejski LGBT Europa ŚWIAT

Przyklejały wizerunek Matki Boskiej z tęczową aureolą. Wpłynęły dwa wnioski do sądu

Do Sądu Rejonowego w Płocku wpłynęły dotąd dwa wnioski o sporządzenie uzasadnienia wyroku uniewinniającego trzy oskarżone w procesie o obrazę uczuć religijnych. Wyrok dotyczył rozlepienia w 2019 r. wokół jednego z kościołów nalepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą.
Zobacz więcej na temat:  sąd sądownictwo LGBT Kościół Kościół katolicki religia Płock POLSKA

Wyrok ws. znieważenia Matki Bożej. Prof. Polak: może otwierać furtkę dalszym profanacjom

- Wyrok ws. znieważenia Matki Boskiej wskazuje na to, że działania mające charakter profanacji, są zdaniem sądu dopuszczalne. To jest najgorszy wydźwięk tego, co się stało - powiedział o wyroku uniewinniającym trzy osoby naklejające wizerunek Matki Boskiej z tęczową aureolą w różnego rodzaju miejscach prof. Wojciech Polak, historyk.
Zobacz więcej na temat:  LGBT sąd katolicyzm chrześcijaństwo Kościół katolicki religia POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24