Polskie Radio
Section05
Stanisław Tyszka

PR24 Patrioty z Niemiec dla Ukrainy? Lisiecki: stamtąd mogłyby strzec także Polski

- Rząd polski - minister Mariusz Błaszczak - zaproponował, aby patrioty z Niemiec zostały przekazane stronie ukraińskiej. Tam mogłyby chronić przed rakietami balistycznymi bądź manewrującymi również terytorium Polski - mówił w Polski Radiu 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. Gośćmi "Debaty politycznej" byli także Jarosław Sachajko (Kukiz'15), Stanisław Tyszka (Konferencja), Czesław Mroczek (KO-PO), Paweł Krutul (Lewica), Robert Kwiatkowski (PPS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Paweł Lisiecki Jarosław Sachajko Stanisław Tyszka Czesław Mroczek Robert Kwiatkowski Patriot bezpieczeństwo Niemcy Ukraina POLSKA polityka

Poseł Tyszka w Konfederacji. Sachajko: negocjował "jedynkę" w dużym mieście i pieniądze na kampanię

- Z oświadczenia posła Jakuba Kuleszy dowiedzieliśmy się, że negocjował z PO, Polską 2050 i Konfederacją "jedynkę" w dużym mieście i pieniądze na kampanię. Jego przejście do innego ugrupowania ocenią wyborcy - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł koła poselskiego Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia Jarosław Sachajko. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Kukiz'15 Jarosław Sachajko Stanisław Tyszka polityka Konfederacja

Stanisław Tyszka przechodzi do Konfederacji. Wcześniej nazwał ją "marginalnym ugrupowaniem hejterów i krzykaczy"

Poseł Stanisław Tyszka dołącza do Konfederacji. W ubiegłym tygodniu polityk odszedł z koła Kukiz'15. Stanisław Tyszka powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie, że rozważał odejście z polityki po obecnej kadencji. Wcześniej polityk nie szczędził jednak ostrych słów pod adresem Konfederatów.
Zobacz więcej na temat:  Konfederacja Kukiz'15 Stanisław Tyszka Sejm partie polityczne POLSKA polityka

Tyszka odchodzi z Kukiz'15. Jest komentarz lidera ugrupowania. "Od pół roku nie było go w Sejmie"

"Dziękuję Pawłowi Kukizowi za wiele lat współpracy" - napisał na Twitterze Stanisław Tyszka. W oficjalnym oświadczeniu poseł tłumaczy, że decyzję podjął w wyniku "wydarzeń, które przybrały obrót niekoniecznie wskazujący na możliwość kontynuowania jego misji". Tyszka będzie teraz posłem niezrzeszonym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Tyszka Paweł Kukiz polityka Sejm

"Podwójne standardy, spóźnione działania". Politycy o postawie Unii Europejskiej ws. koronawirusa

Politycy są zgodni, że w sprawie koronawirusa Unia Europejska zareagowała z opóźnieniem. Zdaniem Ryszarda Czarneckiego przełoży się to na wzrost liczby eurorealistów. - Myślę, że szereg osób przestanie modlić się do Unii Europejskiej, jak miało to miejsce dotychczas - mówi europoseł PiS. Z kolei Robert Tyszkiewicz z PO uważa, że sytuacja ta zmusi UE do wypracowania procedur na wypadek epidemii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska koronawirus Stanisław Tyszka

Paweł Mucha: bez rekompensaty media publicznie nie mogłyby wypełniać swojej misji

– Alternatywa dla przyznania mediom publicznych rekompensaty polegałaby de facto na ich likwidacji – ocenił wiceszef KPRP Paweł Mucha, pytany w Programie 3 Polskiego Radia o decyzję prezydenta Andrzeja Dudy ws. podpisania ustawy przyznającej rekompensatę dla mediów publicznych. Gośćmi audycji byli również: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica), Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość), Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska), Stanisław Tyszka (Kukiz'15) i Michał Woś (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media publiczne telewizja publiczna TVP Polskie Radio Paweł Mucha Agnieszka Dziemianowicz-Bąk Radosław Fogiel Marcin Kierwiński Stanisław Tyszka Michał Woś Trójka Beata Michniewicz

Zniesienie wiz do USA. Komentarze polityków

Politycy, goście radiowej Trójki, są zadowoleni, że Polacy wkrótce będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych bez konieczności ubiegania się o wizy. Punktem spornym między przedstawicielami władz a opozycją jest natomiast to, kto przede wszystkim przyczynił się do tego sukcesu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Jan Grabiec Michał Woś Joachim Brudziński Stanisław Tyszka Donald Trump Andrzej Duda wizy do USA Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Kukiz'15 Sojusz Lewicy Demokratycznej

Paweł Sałek: opozycja, mówiąc o zamachu stanu, chce wzbudzać niepokoje

– Mówienie o tym, że będzie zamach stanu, coś się wydarzy, że będzie jakiś pakiet specustaw, ma na celu wywołanie pewnych niepokojów – mówił Paweł Sałek w "Śniadaniu w Trójce", odnosząc się do przerwy w obradach Sejmu. Gośćmi audycji byli również Stanisław Tyszka, Zbigniew Kuźmiuk, Robert Tyszkiewicz, Michał Woś i Krzysztof Gawkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Beata Michniewicz Zbigniew Kuźmiuk Robert Tyszkiewicz Michał Woś Stanisław Tyszka Krzysztof Gawkowski Sejm wybory w Polsce wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019 Trójka Paweł Sałek