Polskie Radio
Section05
Mariusz Bonaszewski

"On był samą Polską". Kościuszko w poezji polskiej

Trwa rok poświęcony pamięci Tadeusza Kościuszki, polskiego i amerykańskiego generała, uczestnika walk o niepodległość Stanów Zjednoczonych, przywódcy insurekcji 1794 roku. Z tej okazji Teatr Polskiego Radia zaprasza do Jedynki na wyjątkową premierę. Będzie to słuchowisko "On był samą Polską", którego scenariusz na podstawie wybranych wierszy przygotował i całość wyreżyserował Janusz Kukuła. 8 października, początek godz. 21.05. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Polecamy Tadeusz Kościuszko Janusz Kukuła Andrzej Ferenc Krzysztof Banaszyk Mariusz Bonaszewski

"Szabasowa dziewczyna". Miłość i metamorfoza na scenie

- Zaczynam się specjalizować w rolach schizofrenicznych. Teraz w jednym spektaklu gram trzy role. Lubię to, że mogę wyjść na scenę jako jedna postać, potem przemienić się w drugą i zagrać to w taki sposób, żeby widz widział w jednym aktorze trzy odrębne postacie – powiedział Dawid Szurmiej, który wystąpi w spektaklu reżyserowanym przez Marcina Sławińskiego w Teatrze Żydowskim.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Bonaszewski Teatr Żydowski Warszawa spektakl Marcin Pesta TEATR

Jagon oczami Otella - premiera w teatrze radiowej Jedynki

Zapraszamy na ostatnią przed wakacjami premierę w Teatrze Polskiego Radia. Będzie to słuchowisko pt. "Tragedia Jagona" - na motywach "Otella" Williama Szekspira. Adaptacja i reżyseria Dobrosławy Bałazy. Jako Otello - Marcin Przybylski, jako Jagon - Mariusz Bonaszewski. Niedziela 19 czerwca godz. 17.10. Zapraszamy do radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  Dobrosława Bałazy Marcin Przybylski Mariusz Bonaszewski Polecamy słuchowisko William Szekspir

"Burza" Williama Szekspira na scenie teatralnej radiowej Dwójki

Kolejna radiowa adaptacja słynnego dramatu Williama Szekspira w Teatrze Polskiego Radia. Na premierę słuchowiska zaprasza jego reżyser oraz autor adaptacji - Waldemar Modestowicz. Już w najbliższą sobotę o godz, 10.oo na antenie radiowej Dwójki. Przekład Stanisława Barańczaka.
Zobacz więcej na temat:  Adam Ferency Adam Woronowicz Anna Dereszowska Artur Żmijewski Eryk Lubos krzysztof stelmaszyk Mariusz Benoit Mariusz Bonaszewski Olgierd Łukaszewicz Polecamy słuchowisko Stanisław Barańczak Teatr Polskiego Radia Waldemar Modestowicz Wiktoria Gorodeckaja William Szekspir