Polskie Radio
Section05
Michał Przeperski

Książka "Dziki Wschód. Transformacja po polsku". Przeperski: komunizm upadł dzięki Gorbaczowowi

Michał Przeperski to historyk, który podjął się opisu lat transformacji ustrojowej w Polsce. W ten sposób na rynku ukazała się książka "Dziki Wschód. Transformacja po polsku 1986-1993". Autor próbuje w niej przedstawić codzienność Polaków w tym przełomowym okresie oraz pokazać, jak wydarzenia tamtych lat wpłynęły na obecną rzeczywistość kraju.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka PRL historia Polski literatura Jakub Kukla KULTURA KSIĄŻKA

Polskie Radio 24 "Szeryf uciekł, radź sobie". Opowieść o transformacji

- To jest opowieść trochę o tym, że szeryf uciekł i trzeba sobie jakoś poradzić. Jest brutalnie, niebezpiecznie, jest przestrzeń pełna nadziei i możliwości, ale też taka, w której nie można uciec przed ryzykiem - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Przeperski o swojej książce "Dziki Wschód. Transformacja po polsku 1986-1993".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 HISTORIA historia Polski Krzysztof Grzybowski PRL transformacja ustrojowa

Zamach majowy. Pierwsza odsłona audycji "Odrodzona-nieznana"

Jakie były blaski i cienie II Rzeczpospolitej? Temat pierwszej audycji z cyklu "Odrodzona - nieznana" związany jest z 98. rocznicą zamachu majowego. Czy pucz był konieczny? Dlaczego Józef Piłsudski wygrał to starcie? 
Zobacz więcej na temat:  Józef Piłsudski przewrót majowy Dwudziestolecie międzywojenne historia Polski Grzegorz Kalinowski Stanisław Wojciechowski Maciej Rataj Wincenty Witos Ignacy Mościcki PPS Muzeum Historii Polski Czesław Witkowski Instytut Józefa Piłsudskiego