Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłasza 5. edycję programu Polskie Powroty NAWA

Polskie Powroty NAWA to prestiżowy program Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, który stwarza naukowcom polskiego pochodzenia atrakcyjne warunki powrotu do pracy naukowej w polskich instytucjach nauki i szkolnictwa wyższego. Uczestnicy programu mogą też ubiegać się o finansowanie tzw. komponentu badawczego ze środków Narodowego Centrum Nauki.
Zobacz więcej na temat:  Polonia NAUKA Ministerstwo Edukacji i Nauki szkolnictwo wyższe Polacy za granicą

Starsi uczniowie wracają do szkół. MEiN publikuje wytyczne dot. bezpieczeństwa

Aby powrót do szkół był bezpieczny, Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych - czytamy w komunikacie zamieszczonym w środę na stronie resortu edukacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki Główny Inspektor Sanitarny szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna

Propozycje MEiN: podwyższenie pensum i powiązanie wynagrodzeń nauczycieli z płacą minimalną

Zmniejszenie liczby stopni awansu zawodowego nauczycieli, powiązanie systemu ich wynagrodzeń z płacą minimalną i podwyższenie pensum nauczycieli - takie m.in. propozycje znalazły się w materiale przesłanym przez MEiN związkom zawodowym i samorządom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki nauczyciel związki zawodowe samorząd Przemysław Czarnek wynagrodzenia Dariusz Piontkowski

Projekt MEiN: wyrażanie przez nauczycieli akademickich przekonań nie będzie stanowiło przewinienia dyscyplinarnego

Ministerstwo Edukacji i Nauki skierowało do opiniowania projekt nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Przewiduje on m.in., że wyrażanie przez nauczycieli akademickich przekonań religijnych, światopoglądowych lub filozoficznych nie będzie stanowiło przewinienia dyscyplinarnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki filozofia nauczyciel NAUKA edukacja ustawa

Powrót do szkół po długiej przerwie. Wiceminister edukacji i nauki: przygotowaliśmy specjalne programy wsparcia

- Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że to jest trudny rok, a wcześniej były strajki nauczycielskie. Te wszystkie sytuacje dotknęły uczniów. Pandemia dotknęła uczniów, nauczycieli, rodziców. My, jako ministerstwo przygotowujemy albo jesteśmy przygotowani do tego, żeby wesprzeć szkoły, nauczycieli, rodziców i przede wszystkim uczniów, by ten powrót był jak najłagodniejszy i żeby pomóc się odnaleźć i zaadaptować w rzeczywistości szkolnej, po tak długiej przerwie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marzena Machałek, wiceminister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce społeczeństwo edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji i Nauki

"Zgłosimy to na policję". Szef CKE o możliwym ujawnieniu tematów maturalnych

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej mówił w Programie 1 Polskiego Radia o możliwym wycieku tematów maturalnych z języka polskiego. - Dostaliśmy e-mail od zaniepokojonych uczniów, że w Google Trends pojawiło się jakieś wyszukiwanie po godz. 7.00. Zgłosimy to na policję - zapewnił dr Marcin Smolik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Ogórek Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła Koronawirus w Polsce edukacja matura