Polskie Radio
Section05

Ministerstwo Obrony Narodowej

Poseł Kukiz’15 o sporze na linii MON-prezydent

Prezydent zdecydował, że 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego, nie będzie wręczenia nominacji generalskich. Ministerstwo Obrony Narodowej w odpowiedzi stwierdziło, że ukształtowanie nowej kadry jest „kluczowym czynnikiem” reformy armii. – Mam nadzieję, że konflikt zostanie szybko zażegnany. To nie służy ani wojsku, ani Polsce – komentował w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kukiz'15 Sejm prezydent Andrzej Duda BBN Antoni Macierewicz kancelaria prezydenta wojsko POLSKA

Nominacje generalskie. "Jest konflikt prezydenta z MON"

- Kluczem do zrozumienia decyzji Andrzeja Dudy o odwołania uroczystości wręczenia nominacji generalskich jest fakt, że prezydent toczy otwarty konflikt z szefem MON. Andrzej Duda ma wiele wątpliwości dotyczących systemu dowodzenia armią i Wojsk Obrony terytorialnej – powiedział w Debacie Dnia Janusz Schwertner z portalu Onet.pl. Gościem Debaty był także Aleksander Majewski (Fakt).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Antoni Macierewicz BBN

"Prezydentowi nie podobało się to, co dzieje się w wojsku"

- Według doniesień z Kancelarii Prezydenta, gen. Jarosław Kraszewski miał bardzo skutecznie wprowadzać prezydenta Dudę w szczegóły dotyczące wojska i tego, jak armia jest zarządzana. Nie będzie to już miało miejsca, bo odebrano mu kompetencje. Moim zdaniem nie ma w tym przypadku – powiedział w Debacie Dnia Grzegorz Łaguna z Superstacji. O wszczętym postępowaniu kontrolnym wobec generała mówił także Piotr Nisztor z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda wojsko Antoni Macierewicz kancelaria prezydenta