Polskie Radio
Section05
Młodzież Wszechpolska

"Przemoc jest nierozerwalnie związana z polityką"

 - Jest pewną tradycją wychodzenie na ulice ludzi, którzy nie zgadzają się z daną linią polityczną, z pewnymi decyzjami. Dużo gorszym zjawiskiem niż wzywanie do manifestacji jest budowanie strachu i lęku przed obcymi i podsycanie ksenofobii – powiedziała w Debacie Poranka publicystka Katarzyna Kozłowska. Odniosła się w ten sposób m.in. do zdjęcia, na którym członkowie Młodzieży Wszechpolskiej biją uczestnika manifestacji. O zjawisku przemocy w kontekście polityki mówił także Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego.
Zobacz więcej na temat:  Komitet Obrony Demokracji Młodzież Wszechpolska przemoc polityka

„ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować”

- Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. Odniósł się w ten sposób do zdjęcia, które obiegło polskie media, na którym członkowie Młodzieży Wszechpolskiej biją uczestnika manifestacji KOD w Radomiu. Tymczasem minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak poinformował, że po zajściach w Radomiu na demonstracji KOD przeprowadzona zostanie w policji kontrola. Wszystko wskazuje na to, że wydarzenie, zakłócone w sobotę przez Młodzież Wszechpolską, było zabezpieczane przez zbyt małe siły - ocenił w radiowej Jedynce szef MSWiA.
Zobacz więcej na temat:  SLD Sojusz Lewicy Demokratycznej KOD Radom Młodzież Wszechpolska ONR Krzysztof Gawkowski

Wyjazdowe posiedzenie polityków Prawa i Sprawiedliwości

Wyjazdowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości, plany partii rządzącej na zrównoważenie rozwoju poszczególnych regionów kraju, pomysły polskich partii politycznych na rozwiązanie kryzysu migracyjnego, a także protesty przeciwko spektaklowi „Klątwa”. Oto główne tematy, jakie skomentowali goście Podsumowania Dnia w Polskim Radiu 24. Ponadto w audycji przegląd najważniejszych informacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość NATO Warszawa Stanisław Wyspiański protest Młodzież Wszechpolska

Facebook blokuje profile narodowców. Czy ma prawo?

W Polsce nie ma zgody na cenzurę; będziemy analizować pod kątem prawnym, co możemy zrobić ws. blokowania na Facebooku profili związanych z ruchami narodowymi – zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. W jaki sposób wielkie korporacje mogą wpływać na ograniczanie dostępności niektórych treści w Internecie? O działaniach Facebooka mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Arak, analityk Internetu, Polityka Insight.
Zobacz więcej na temat:  Facebook internet Marsz Niepodległości Młodzież Wszechpolska POLSKA Polskie Radio 24 Ruch Narodowy