Polskie Radio
Section05
protesty w Warszawie

Iskrzy w środowisku LGBT. Wulgarny wpis Lempart o poseł Lewicy i protest pod "GW"

Kolektyw "Stop Bzdurom" i znany jako "Margot" Michał Sz. wystosowali wezwanie do "Gazety Wyborczej". Aktywiści LGBT żądają usunięcia ich z listy "50 śmiałych 2020" stworzonej przez dodatek "Wysokie Obcasy", nazywając ranking "nieśmiesznym żartem". W nocy z czwartku na piątek protestowali przed siedzibą "Gazety Wyborczej" przy ul. Czerskiej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA LGBT Gazeta Wyborcza protest demonstracje protesty w Warszawie Warszawa Marta Lempart

"Młodzież dała się ogłupić". Majdzik o protestach ws. aborcji

- Wierzę w mądrość naszej młodzieży. Młodzież dała się ogłupić, bo nasza młodzież, przepiękna młodzież, zawsze dawała przykład walki o niepodległość Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 opozycjonista antykomunistyczny Ryszard Majdzik, odnosząc się do masowych protestów, których dużą część stanowiła młodzież. W audycji udział wzięli również inni byli opozycjoniści - Andrzej Rozpłochowski i Andrzej Michałowski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA protesty w Warszawie Jarosław Kaczyński lewica polityka

Miał dostać mandat za krytykę rządu podczas Strajku Kobiet. Kierowca wyjaśnił, jak było naprawdę

"Policja zatrzymała samochód, spisała kierowcę, wlepiła mandat za gwiazdki na karoserii" - tweet Alicji Defratyki o takiej treści zdobył w ostatnich kilkunastu godzinach dużą popularność. Tymczasem okazało się, że kierowca sam przyznał, iż mandat dostał za złamanie przepisów drogowych, a nie gwiazdki wymalowane na masce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk kobiet protesty w Warszawie protest demonstracje opozycja społeczeństwo

Atak na policję i wulgarne hasła na proteście Strajku Kobiet. Manifestanci przeszli przez centrum stolicy

Protest zorganizowany przez Straj Kobiet przeszedł w niedzielę ulicami Warszawy. Manifestanci nieśli transparenty m.in. z napisami: "Precz z władzą panów", "Wyp***lać, kobiet nie ruszać". "Na skrzyżowaniu ulic Zajączka i Mickiewicza grupa protestujących zaatakowała policjantów" - poinformowała Komenda Stołeczna Policji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa regiony mazowieckie protesty w Warszawie

Opozycja krytykuje działania policji podczas protestów. Szef MSWiA: rozumiem wasz interes polityczny

Sejmowa komisja wysłuchała w środę informacji MSWiA i KGP o działaniach policji na protestach. Minister Mariusz Kamiński podkreślał, że działania policji są związane z pandemią. Posłowie opozycji mówili, że PiS wykorzystuje policyjny mundur i krytykowali agresję funkcjonariuszy.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński policja polska Sejm protesty w Warszawie POLSKA

Trwa sejmowa komisja z udziałem szefa MSWiA. Tematem działania policji podczas protestów

W środę rano rozpoczęły się obrady sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych z udziałem szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego i komendanta głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka poświęcone działaniom policjantów podczas protestów wywołanych orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm policja Mariusz Kamiński protesty w Warszawie MSWiA służby i bezpieczeństwo

"Mają być elementem delegitymizacji władzy". Prof. Jabłoński o atakach podczas Strajku Kobiet

- Panie ze Strajku Kobiet doszły do wniosku, że wprowadzenie szumu i chaosu jest teraz najważniejsze. Podważanie służby policjantów zostało rozpoznane jako coś, co jest dobrym elementem delegitymizacji władzy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z KUL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk kobiet protest demonstracje protesty w Warszawie aborcja policja Michał Rachoń Polskie Radio 24

Radny Warszawy o Strajku Kobiet: chamstwo to jedyne paliwo Marty Lempart, chce na nim zbudować siłę polityczną

- Po raz pierwszy po 1989 roku uzyskano przyzwolenie na chamstwo, na szczycenie się tym, że jest się chamem. Chamskie odzywki wobec policjantów i dziennikarzy to najzwyczajniej w świecie chamstwo - powiedział Jan Strzeżek, szef gabinetu politycznego Jarosława Gowina i radny m.st. Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka strajk kobiet protest protesty w Warszawie aborcja Trybunał Konstytucyjny Warszawa Marta Lempart demonstracje

Bortniczuk o protestach Strajku Kobiet: ani immunitet poselski, ani legitymacja prasowa nie są licencjami na agresję

- Strajki mają już charakter polityczny, to manifestacja lewicowej ideologii - powiedział o protestach organizowanych przez Strajk Kobiet Kamil Bortniczuk z Porozumienia. - Niektórzy myślą, że immunitet poselski to karta gwarantująca nieśmiertelność lub czarodziejska różdżka pozwalająca wydawać polecenia policjantom - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach kamil bortniczuk Porozumienie Jarosława Gowina strajk kobiet protesty w Warszawie protest demonstracje Marta Lempart aborcja Barbara Nowacka

POLSKIE RADIO 24 Prof. Legutko: protestujący uzurpują sobie prawo do reprezentowania wszystkich kobiet

- To uzurpacja, że jakieś ideologiczne grupy nagle mają śmiałość wypowiadać się w imieniu kobiet. Nikt im takiego prawa nie dawał. Ogromnej większości kobiet w Polsce nie podobają się te zachowania i ten program - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański POLSKA Ryszard Legutko strajk kobiet protest protesty w Warszawie

Śledztwo ws. strajków kobiet. Gac: od państwa musiał wyjść sygnał, że nie ma przyzwolenia na zdziczenie i bezkarność

- Prokuratura będzie miała spore pole manewru. Jestem przekonany, że na badanych wątkach sprawa się nie skończy. Przyszedł czas na to, by przypomnieć, że trzeba odpowiedzieć za to, czego się dokonywało i do czego się nawoływało - powiedział Karol Gac z tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański Karol Gac strajk kobiet Marta Lempart aborcja protest protesty w Warszawie demonstracje