X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Pegida

Niemiecki działacz i bloger, "krytyk islamu", o wyroku sądu

Niemiecki bloger i działacz polityczny, Michael Stuerzenberger, w Niemczech kojarzony m.in. z tym, że występuje m.in. na wiecach antyeuropejskiej, antyunijnej i jawnie prorosyjskiej Pegidy, został skazany za publikację o islamie. Twierdzi, że to dlatego, iż w Niemczech nie można krytykować islamu i jego kłopoty wynikają stąd, że jest krytykiem islamu. Do tej bardzo kontrowersyjnej postaci dotarł korespondent Polskiego Radia w Berlinie, Waldemar Maszewski. W rozmowie z nim działacz mówił o swojej działalności politycznej i stwierdził m.in., że od 2013 roku interesuje się nim wywiad cywilny państwa związkowego Bawarii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Pegida ŚWIAT islam Niemcy Rosja terroryzm wolność słowa

"Zamach w Berlinie może mieć wpływ na wybory w Niemczech"

– Zagrożenie związane z terroryzmem będzie ważnym elementem polityki niemieckiej w kolejnych miesiącach – mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W ocenie eksperta, ostatni atak w Berlinie może mieć wpływ na przyszłoroczne wybory parlamentarne w Niemczech.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy terroryzm Berlin Angela Merkel Unia Europejska wybory parlamentarne Pegida