Polskie Radio
Section05
Piotr Müller

Müller: wkrótce decyzja rządu o zasobach własnych UE. Na szali miliardy euro

- W tym tygodniu rząd nie zajmie się projektem ustawy o ratyfikacji zwiększenia zasobów własnych UE, projekt zostanie prawdopodobnie przyjęty jeszcze w kwietniu, ale potrzebna jest akcja informacyjna podkreślająca, że projekt odnosi się do całego budżetu UE - mówił rzecznik rządu Piotr Müller. Przypomniał, że istotą sprawy jest "zagwarantowanie środków zarówno z budżetu unijnego, jak i z Krajowego Plan Odbudowy, ponad 750 miliardów złotych". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Piotr Müller

Tusk nazywa Nowaka "więźniem politycznym". Rzecznik rządu: ta wypowiedź wpisuje się w "doktrynę Neumanna"

Donald Tusk stwierdził na antenie TVN24, że pojawiają się "spekulacje i plotki", jakoby Sławomir Nowak "przetrzymywany był w areszcie po to, by złamać go i zmusić do składania jakichś politycznych zeznań". - Chcę wyraźnie podkreślić, że to czyni z niego de facto więźnia politycznego - mówił b. premier. - Dziwi mnie ta wypowiedź Donalda Tuska, aczkolwiek rozumiem, że wpisuje się w tę doktrynę, którą wskazywał kiedyś Sławomir Neumann - skomentował rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Piotr Müller polityka służby i bezpieczeństwo Sławomir Nowak

Blok polityczny PiS-Fidesz-Liga? Rzecznik rządu: jestem dużym optymistą

- Jestem dużym optymistą jeżeli chodzi o możliwość zbudowania nowego bloku politycznego z udziałem PiS, Fideszu i Ligi - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Ocenił jednocześnie, że takie ugrupowanie byłoby zagrożeniem dla Europejskiej Partii Ludowej, a więc także dla PO i PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Polityka zagraniczna Polski Polska w Unii Europejskiej Węgry Włochy

Jak w tym roku będą wyglądały wakacje? Rzecznik rządu przedstawił możliwe scenariusze

- Dzięki dużej mobilizacji służby zdrowia w zakresie programu szczepień, i jeżeli będziemy przestrzegać wszystkich obostrzeń, to wakacje w jakiejś formie będą mogły być możliwe - mówił rzecznik rządu Piotr Müller. - Tylko pod takimi dwoma warunkami, czyli polepszenia się sytuacji epidemicznej i szerokiego korzystania z programu szczepień - zaznaczył.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 Koronawirus w Polsce pandemia epidemia wakacje społeczeństwo Piotr Müller

KE kieruje do TSUE sprawę przeciw Polsce. Rzecznik rządu: to wniosek bez prawnego uzasadnienia

"Regulacja obszaru związanego z wymiarem sprawiedliwości należy do wyłącznej domeny krajowej, co wynika wprost z Konstytucji RP i unijnych traktatów" - napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller odnosząc się do wniosku Komisji Europejskiej ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Komisja Europejska ŚWIAT Europa sądownictwo Piotr Müller

"Problemem nie jest infrastruktura, ale niedobór kadry medycznej". Müller o programie szczepień

– Celem jest (...), aby do końca czerwca zrealizować 20 mln szczepień. Liczymy na to, że w II kwartale program szczepień się rozpędzi, a do końca sierpnia będą zaszczepione wszystkie osoby, które złożyły taką deklarację – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 Piotr Müller społeczeństwo Beata Michniewicz