Polskie Radio
Section05
Piotr Müller

Rzecznik rządu przypomniał wypowiedź Tuska o uzależnieniu funduszy UE od praworządności. "Ryzykowny krok"

Rzecznik rządu Piotr Müller zareagował na tweet Donalda Tuska przypomnieniem jego słów z 2018 r., gdy pytany, czy realny jest scenariusz uzależnienia wypłaty środków od przestrzegania zasad praworządności, Tusk powiedział, że "uważałby to za bardzo ryzykowny i krok w niewłaściwym kierunku".
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne Unia Europejska POLSKA Piotr Müller Donald Tusk

Powiązanie funduszy z "praworządnością". Müller: Polska otwarta na rozwiązania zgodne z traktatami UE

"Polska i Węgry sprzeciwiły się niekorzystnemu projektowi rozporządzenia ws. mechanizmu warunkowości. Jesteśmy otwarci na konstruktywne rozwiązania - o ile będą zgodne z konkluzjami Rady Europejskiej oraz obowiązującymi traktatami UE" - napisał w poniedziałek na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska polityka Piotr Müller Polska w Unii Europejskiej

Piotr Müller: jest szansa na to, że narodowa kwarantanna nie zostanie wprowadzona

Rzecznik rządu Piotr Müller przyznał w "Stanie rzeczy" Polskiego Radia 24, że dzięki obniżeniu dynamiki zachorowań na COVID-19, jest szansa na uniknięcie wprowadzenia narodowej kwarantanny. - Wszystko zależy jednak od tego, czy przekroczymy 27-29 tys. zakażeń dziennie w ciągu siedmiu dni - tłumaczył Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller Polskie Radio 24 Koronawirus w Polsce pandemia

Müller o narodowej kwarantannie: kluczowe będą wtorkowe i środowe dane dot. zachorowań

- Kluczowe dla podjęcia decyzji w sprawie narodowej kwarantanny będą liczby zakażeń koronawirusem z wtorku i środy - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Zapewniał, że obecnie nie jest zakładany tak głęboki lockdown, jak wiosną, kiedy zamknięte zostały m.in. przedszkola i żłobki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT zdrowie medycyna koronawirus pandemia COVID-19 farmacja leki szczepionka szczepienia Koronawirus w Polsce POLSKA Piotr Müller

Przy ilu zakażeniach zostanie wprowadzona narodowa kwarantanna? Rzecznik rządu wyjaśnia

Rzecznik rządu Piotr Müller przedstawił progi bezpieczeństwa związane z liczoną przez 7 dni średnią dzienną liczbą zakażeń koronawirusem. Jako "bezpiecznik" przed narodową kwarantanną uznana została liczba 19 tys. zakażeń, wprowadzenie lockdownu zakłada się w przypadku osiągnięcia poziomu 27-29 tys. zakażeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 rząd rząd Mateusza Morawieckiego Piotr Müller

Müller: wyrok TK będzie miał charakter obowiązujący, nikt nie zamierza odmawiać jego publikacji

- W tej chwili jest jednak potrzeba osłabienia emocji ze względu na pandemię. Natomiast nikt nie podważa zasadności tego wyroku. On jest elementem realizacji tego, co wprost wynika z konstytucji - mówił w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny aborcja społeczeństwo strajk kobiet Piotr Müller Sygnały Dnia Krzysztof Świątek POLSKA

Kiedy poznamy nową strategię walki z koronawirusem? Rzecznik rządu wyjaśnia

- W tym tygodniu możemy się spodziewać informacji nt. zaktualizowanej strategii walki z koronawirusem - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Podkreślił, że Rada Ministrów na bieżąco informuje o swoich działaniach w walce z epidemią.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 rząd Mateusza Morawieckiego Piotr Müller strategia społeczeństwo infografika POLSKA