Polskie Radio
Section05
Piotr Müller

Ceny gazu i prądu w Polsce. Müller: szczególną ochroną rząd chce objąć gospodarstwa domowe

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że rząd podejmuje dalsze działania, aby ceny gazu i prądu elektrycznego nie wzrosły tak bardzo, jak to ocenił Urząd Regulacji Energetyki, czy tak, jak to zapowiedziały niektóre spółki. - Patrzymy na ten temat w sposób kompleksowy i takie kompleksowe rozwiązanie w tym zakresie przedstawimy, bo chcemy ten temat uregulować w sposób horyzontalny - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS energetyka Mateusz Morawiecki Piotr Müller Anna Moskwa węgiel GOSPODARKA

Müller: od przyszłego roku dwukrotna podwyżka płacy minimalnej. Sprawdź, o ile zmieni się wynagrodzenie

W przyszłym roku rząd planuje dwukrotnie podnieść płacę minimalną i minimalną stawkę godzinową - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Projekt rozporządzenia w tej sprawie opublikowało Rządowe Centrum Legislacji. Od stycznia minimalne wynagrodzenie ma wynosić 3 383 złote, czyli o 373 złotych więcej niż w tym roku. Kolejna podwyżka planowana jest od 1 lipca. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA praca płaca minimalna rząd Piotr Müller podwyżki cen społeczeństwo GOSPODARKA

KE proponuje redukcję zużycia gazu. Müller: priorytetem rządu jest zapewnienie bezpieczeństwa gazowego Polsce

- Najważniejsze w sytuacji kryzysowej jest zapewnienie bezpieczeństwa gazowego naszego państwa, jeżeli to bezpieczeństwo będzie w pełni zapewnione, to możemy rozmawiać o pewnych kontraktach - powiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller komentując propozycje KE dotyczącą gazu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gaz energetyka Unia Europejska Piotr Müller polityka Komisja Europejska

Kary TSUE nałożone na Polskę. Müller: powód ich naliczania jest już nieaktualny

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że wykonaliśmy postanowienie TSUE, jeśli chodzi o likwidację Izby Dyscyplinarnej SN. W związku z tym jak podkreślił Polska wnioskuje o to, by kary na nasz kraj przestały być naliczane, ponieważ powód ich naliczania stał się nieaktualny. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Piotr Müller Komisja Europejska kopalnia Turów

TYLKO U NAS Zawiadomienie do prokuratury ws. Tuska i Siemoniaka. Müller apeluje do polityków PO: to może się źle skończyć

Narodowy Bank Polski złożył dziś zawiadomienie do prokuratury w sprawie wypowiedzi Donalda Tuska i Tomasza Siemoniaka dotyczących prezesa NBP Adama Glapińskiego. Politycy są w tej sprawie podzieleni. - Jeżeli ktoś czuje się atakowany, w tym wypadku przez pana Tuska, to ma prawo podejmować działania, które są prawem przewidziane - mówi rzecznik rządu Piotr Müller. - Ten człowiek nie zajmuje się pomocą Polakom, tylko walką z opozycją - stwierdza z kolei Marcin Kierwiński z PO. 
Zobacz więcej na temat:  NBP Adam Glapiński Sejm PiS Piotr Müller polityka prokuratura POLSKA