Polskie Radio
Section05
Piotr Müller

"W tym tygodniu wszystko będzie jasne". Rzecznik rządu o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

- Czas oczyszczenia atmosfery w koalicji się przyda. W tym tygodniu wszystko będzie jasne, jeśli chodzi o ustalenia poniedziałkowego spotkania kierownictwa PiS - podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, "jest bardzo prawdopodobne", że zostanie cofnięta rekomendacja dla obecnego szefa resortu rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina zjednoczona prawica Piotr Müller polityka POLSKA

"Możliwa konieczność powołania rządu mniejszościowego". Rzecznik rządu po nocnym głosowaniu w Sejmie

- Scenariusz rządu mniejszościowego powinien być brany pod uwagę. W tej chwili każdy wariant jest możliwy - zarówno rządu mniejszościowego, jak i kwestia przyśpieszonych wyborów - powiedział w piątek w Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do sytuacji po głosowaniu ws. ustawy dot. ochrony zwierząt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ochrona zwierząt prawo zjednoczona prawica Rząd RP rząd Piotr Müller

"Polityczne science fiction". Müller o doniesieniach nt. scenariusza przyśpieszonych wyborów

- Trudno traktować doniesienia na temat scenariusza przyśpieszonych wyborów inaczej niż jako polityczne science fiction - ocenił rzecznik rządu Piotr Müller. Zapewnił, że współpraca w Zjednoczonej Prawicy układa się dobrze. Podał, że nie ma jeszcze ustaleń dot. liczby resortów, które pozostaną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller rząd Mateusza Morawieckiego zjednoczona prawica

Müller o pomocy rządu po awarii "Czajki": koszty operacji powinno ponieść miasto, to recydywa

- Rząd udzieli wszelkiej niezbędnej pomocy, np. dot. postawienia mostu pontonowego, ale część działań będzie musiała wykonać administracja stolicy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller o sytuacji po kolejnej awarii systemu przesyłowego w oczyszczalni ścieków "Czajka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka pomoc Piotr Müller awaria w oczyszczalni Czajka Grzegorz Jankowski

"To nie będzie kosmetyka". Müller podał możliwy termin rekonstrukcji rządu

- Myślę, że realnie do rekonstrukcji rządu dojdzie we wrześniu, ewentualnie na początku października - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. Poinformował, że jednym z elementów zmian będzie "pewna konsolidacja resortów, czyli zmniejszenie liczby ministerstw, połączenie niektórych z nich tak, aby proces decyzyjny był nieco szybszy".
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu Piotr Müller polityka rząd Mateusza Morawieckiego POLSKA

Oświadczenie państw UE ws. Białorusi. Rzecznik rządu: dzięki nam temat trafił na europejską agendę

Rzecznik rządu pozytywnie ocenił deklarację, jaką w sprawie sytuacji na Białorusi wydała Unia Europejska. - Cieszymy się, że dzięki staraniom polskiego rządu temat Białorusi stał się tematem europejskiej agendy - powiedział w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś wybory na Białorusi Litwa rodzina Aleksander Łukaszenka Piotr Müller