Polskie Radio
Section05
Piotr Müller

Rzecznik rządu o słowach Sikorskiego: to przykład szkodliwej polityki, ale szczególnie mnie to nie dziwi

- To przykład polityki, która jest szkodliwa, oczywiście wykorzystywana przez propagandę rosyjską, ale jakoś szczególnie mnie to nie dziwi - skomentował rzecznik rządu Piotr Müller, zapytany o wpis europosła PO Radosława Sikorskiego dot. awarii gazociągów Nord Stream. Przypomniał ponadto, że były szef MSZ był współautorem polityki ocieplania sojuszu z Rosją.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Nord Stream Piotr Müller Radosław Sikorski Rosja

Otwarcie Baltic Pipe. Piotr Müller: najważniejsze jest to, aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polski

Dziś odbędzie się uroczyste otwarcie gazociągu Baltic Pipe. W wydarzeniu mają wziąć udział: prezydent Andrzej Duda, szefowie rządów Polski i Danii - Mateusz Morawiecki i Mette Frederiksen, minister do spraw ropy naftowej i energii Norwegii Terje Aasland oraz szefowa unijnej Dyrekcji Generalnej ds. Energii Ditte Juul Jorgensen.
Zobacz więcej na temat:  Baltic Pipe Baltic Pipe 2022 POLSKA gaz ziemny inwestycje Piotr Müller

Piotr Müller: przekop Mierzei Wiślanej oraz Baltic Pipe są efektami konsekwentnej polityki rządu

Jak ocenił rzecznik rządu Piotr Müller, otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną jest dowodem konsekwentnej polityki rządu w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa transportowego i uniezależnianie się od Rosji. Przypomniał też o otwarciu gazociągu Baltic Pipe, zaplanowanym na koniec września.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Mierzeja Wiślana Przekop Mierzei Wiślanej Przekop Mierzei 2022 Piotr Müller infrastruktura Baltic Pipe

Rzecznik rządu o przemówieniu Tuska w Poczdamie: dogadywał się z Putinem, a dziś stroi się w antyrosyjskie piórka

- Donald Tusk pozwalał na rosyjsko-niemiecki sojusz energetyczny, jeździł do Moskwy dogadywać się z Władimirem Putinem, a dzisiaj stroi się w antyrosyjskie piórka. W rzeczywistości prowadził kompletnie inną politykę - ocenił rzecznik rządu Piotr Müller, komentując wystąpienie lidera PO w Poczdamie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller Donald Tusk Rosja Władimir Putin

Norbert Kaczmarczyk do dymisji. Jest decyzja ws. wiceministra rolnictwa

- Premier Mateusz Morawiecki przyjął wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka o odwołanie Norberta Kaczmarczyka z funkcji wiceministra rolnictwa - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. Wcześniej, na antenie Polskiego Radia 24, szef klubu PiS Ryszard Terlecki informował, że prezydium Komitetu Politycznego PiS zdecydowało o dymisji wiceministra.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Norbert Kaczmarczyk premier Mateusz Morawiecki Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Piotr Müller

Premier Morawiecki z wizytą w Kijowie. Rzecznik rządu: to sygnał polityczny dla Kremla

Premier Mateusz Morawiecki udał się do Kijowa, gdzie odbędzie cykl kilku spotkań - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Rozmowy mają dotyczyć sytuacji geopolitycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz wojskowego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Kijów wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Piotr Müller Mateusz Morawiecki Polityka zagraniczna Polski relacje polsko-ukraińskie

"Ambitny budżet jest możliwy do zrealizowania". Rzecznik rządu o wydatkach na armię w przyszłym roku

Rzecznik rządu Piotr Müller pytany był w TVP Info o projekt budżetu na 2023 r. Zaznaczył, że jest ambitny i możliwy do zrealizowania, a teraz też niezbędny, aby zabezpieczyć się przed rosyjską agresją. Jak wskazywał, projekt budżetu na 2023 r. przewiduje zwiększenie wydatków na armię do ponad 97 mld zł w 2023 r. oraz dodatkowe 30-40 mld zł na specjalny fundusz uzbrojenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller armia budżet Wojsko Polskie

"Współpraca gospodarcza i bezpieczeństwo energetyczne". Premier Morawiecki rozmawiał z prezydentem Korei Płd.

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał we wtorek z prezydentem Korei Południowej Yoon Suk-yeolem; omówiono m. in. wzajemną współpracę gospodarczą i wojskową, działania w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, w tym w obszarze energetyki jądrowej - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki kancelaria premiera Piotr Müller