Polskie Radio
Section05
Piotr Müller

Kryzys migracyjny. Rzecznik rządu: wypowiedź Nitrasa to kolejny dowód, że Tusk i PO popierają mechanizm relokacji

Rzecznik rządu Piotr Müller odniósł się w niedzielę do słów posła KO Sławomira Nitrasa o solidarności jego formacji z Unią Europejską ws. nielegalnej migracji. - Wypowiedź posła Nitrasa to kolejny dowód na to, że Donald Tusk i Platforma mają plan poparcia mechanizmu przymusowej relokacji imigrantów - stwierdził Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA migracja kryzys migracyjny 2023 Piotr Müller Sławomir Nitras Donald Tusk Platforma Obywatelska Unia Europejska polityka

"Lepsze od przewidywanych". Rzecznik rządu o danych GUS dot. inflacji

- Piątkowe informacje GUS są lepsze od tych, które były przewidywane przez analityków. Daje to perspektywy na szybsze obniżenie inflacji na koniec roku - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do danych GUS o inflacji, która we wrześniu br. wyniosła 8,2 proc. rok do roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja ceny paliw ceny żywności ceny mieszkań stopy rynkowe stopy procentowe Piotr Müller

Konwencja PiS w Katowicach. Müller: to będzie mobilizacja dla naszych struktur i sympatyków

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w TVP1, że "sprawy programowe już zaprezentowaliśmy, podczas niedzielnej konwencji je podsumujemy". Podkreślił, że będzie to typowa konwencja mobilizacyjna dla struktur partii i sympatyków PiS w całej Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość konwencja PiS w Katowicach wybory w Polsce Piotr Müller zjednoczona prawica POLSKA polityka

"Powodem jest błędna polityka UE". Rzecznik rządu o presji migracyjnej

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że "jako człowiek odpowiedzialny w rządzie za sprawy bezpieczeństwa" wydał polecenie, by "granica ze Słowacją i z Czechami została poddana szczególnej kontroli i wzmocniona". Według Müllera, oznacza to weryfikowanie "autobusów, czy większych pojazdów, które przekraczają polską granicę".
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie imigracja migracja kryzys migracyjny 2023 Piotr Müller Europa ŚWIAT

Walka z nielegalną migracją. Piotr Müller: rozważamy kontrole na granicy z Niemcami

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w Polsat News, że "polski rząd mówi o problemie nielegalnej imigracji głośniej niż Niemcy, bo mówimy w tym kontekście o szlaku bałkańskim". Dodał, że rząd rozważa kontrole na granicy polsko-niemieckiej, gdyż obawia się ruchu migracyjnego z Włoch.
Zobacz więcej na temat:  granica Piotr Müller rząd imigranci w Europie Niemcy bezpieczeństwo POLSKA polityka

Rząd techniczny opozycji z Konfederacją? Piotr Müller: niezwykle trudne, wręcz nierealne

Utworzenie przez opozycję technicznego rządu mniejszościowego z Konfederacją byłoby niezwykle trudne, bo wyobraźmy sobie tę koalicję chaosu: PO, Lewica, PSL, Konfederacja, Hołownia, Zieloni - i one miałyby utworzyć jeden rząd. To jest nierealne - ocenił w czwartek w TVP1 rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Piotr Müller wybory w Polsce wybory parlamentarne wybory opozycja Konfederacja Donald Tusk

"Będzie nakręcał lewicowych aktywistów. Mogą próbować atakować Straż Graniczną". Rzecznik rządu o filmie Holland

- Po takim filmie ewentualne prowokacje ze strony Białorusi będą miały jeszcze bardziej polaryzacyjny charakter, bo wywołują określone emocje społeczne - ocenił w czwartek w TVP1 rzecznik rządu Piotr Müller odnosząc się do filmu Agnieszki Holland pt. "Zielona granica".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica straż graniczna służby i bezpieczeństwo imigranci w Europie migracja FILM Piotr Müller społeczeństwo

Rzecznik rządu: ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy jest czasowa. Myślę, że nie zostanie przedłużona

- Pamiętajmy o tym, że te przepisy mają charakter czasowy i wygasają na początku przyszłego roku. W związku z tym to nie jest nic na stałe dane, tylko na okres właśnie trwającego konfliktu zbrojnego, i te przepisy po prostu wygasną w przyszłym roku - powiedział w poniedziałek wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ukraina zboże embargo Piotr Müller GOSPODARKA

Rzecznik rządu ostrzega: powrót PO do władzy to droga do przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów

"Powrót Platformy Obywatelskiej do władzy to prosta droga do wprowadzenia mechanizmu przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów; nie ma na to naszej zgody. Tylko Prawo i Sprawiedliwość może powstrzymać Donalda Tuska" - podkreślił w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller Prawo i Sprawiedliwość imigranci w Europie migracja Platforma Obywatelska Donald Tusk Ewa Kopacz Ursula von der Leyen kryzys migracyjny 2023

Piotr Müller: rząd PiS jest gwarantem, że w Polsce nie będzie podobnych obrazków jak na południu Europy

- Rząd PiS jest gwarantem, że w Polsce nie będzie podobnych obrazków jak na południu Europy, gdzie granice są szturmowane przez nielegalnych imigrantów - podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller. - W europarlamencie politycy PO wspierają pakt migracyjny zakładający przymusową relokację - dodał rzecznik PiS Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS imigranci w Europie wybory w Polsce kampania wyborcza imigracja Platforma Obywatelska Piotr Müller Rafał Bochenek

"Był łasy na nagrody Zachodu jak dziecko na cukierki". Rzecznik rządu o Tusku

- Dla szefa PO ważniejsze było, żeby dostać pochwałę od Angeli Merkel czy nagrodę, niż to, żeby asertywnie zachowywać się wobec polityki niemieckiej czy rosyjskiej - powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller komentując najnowsze doniesienia dziennikarzy "Resetu". - Donald Tusk był łasy na nagrody jak dziecko na cukierki - podkreślił polityk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk opozycja Reset Piotr Müller Niemcy

"Tusk nigdy nie grzeszył wiarygodnością". Rzecznik rządu o nowych propozycjach lidera PO

Rzecznik rządu Piotr Müller ocenił, że nowe propozycje Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej są niewiele warte ponieważ lider opozycji nigdy nie przywiązywał się do wypełniania swoich przedwyborczych obietnic. - Te zapowiedzi, które skierował w tej chwili, mógł zrealizować sam, kiedy był premierem - zwrócił uwagę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller Donald Tusk Platforma Obywatelska