Polskie Radio
Section05
Piotr Müller

Müller: mamy miesiąc, by odnieść się do dokumentów Komisji Europejskiej, przedstawimy argumenty

- Jesteśmy w dialogu z Unią Europejską. Mamy miesiąc na to, żeby odnieść się do dokumentów KE i wykorzystamy ten czas na to, żeby przedstawić argumenty, które podnosimy od dłuższego czasu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, komentując ultimatum KE ws. Izby Dyscyplinarnej SN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska Unia Europejska Sąd Najwyższy Piotr Müller polityka sądownictwo reforma sądownictwa

Piotr Müller: kwestia organizacji sądownictwa jest wyłączną kompetencją państw członkowskich UE

Rzecznik rządu Piotr Müller, zapytany w Programie 1 Polskiego Radia o spór z Unią Europejską dotyczący wymiaru sprawiedliwości, podkreślił, że kwestia organizacji sądownictwa jest wyłączną kompetencją państw członkowskich. Dodał, że rząd planuje kolejne zmiany w systemie sądowniczym, ale - jak zaznaczył - będzie to autonomiczna decyzja polskiego parlamentu.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Piotr Müller ŚWIAT POLSKA UE Unia Europejska Piotr Gociek

Zmiany w prawie drogowym. Müller: rząd może przyjąć projekt zmian jeszcze w tym tygodniu

- Spodziewam się, że albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego Rada Ministrów przyjmie projekt zmian w Prawie drogowym. W sierpniu zapewne będzie on przedmiotem obrad Sejmu - mówił w środę rzecznik rządu Piotr Müller.  Chodzi między innymi o wyższe mandaty i kary dla piratów drogowych, składka OC ma być uzależniona od liczby punktów karnych, mają być też wypłacane renty bliskim ofiar wypadków.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Müller POLSKA społeczeństwo rząd Radio kierowców bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze wypadek

"Analogiczne rozwiązania są w Niemczech, Austrii i we Francji". Müller o ustawie o radiofonii i telewizji

Analogiczne rozwiązania są w Niemczech, Austrii i we Francji i tam nikt nie bije na alarm, nie twierdzi, że ktoś chce wyzbyć się sojuszu z USA czy z krajami UE - podkreślił w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do projektu zmian w ustawie o radiofonii i telewizji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka TVN Piotr Müller ustawa medialna

"To uściślenie obowiązujących przepisów". Rzecznik rządu o projekcie dot. radiofonii i telewizji

- Obecnie jest taka sytuacja, że w polskim porządku prawnym istnieje przypuszczalna możliwość wykupienia przez podmiot zagraniczny mediów, omijając obowiązującą w tej chwili ustawę. Chcemy uściślić przepisy, które już obowiązują - mówił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o projekt PiS w sprawie zmian w ustawie o radiofonii i telewizji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Piotr Müller

Piotr Müller: kary dotyczące pijanych kierowców powinny być zaostrzone

- Z jednej strony jest, wczorajsza zapowiedź (premiera Mateusza Morawieckiego - przyp. red.) obowiązkowego elementu alimentacyjnego, jeżeli ktoś popełnia przestępstwo pod wpływem alkoholu, ale z drugiej strony należy rozważyć podniesienie innych kar - powiedział w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Krzysztof Świątek kierowcy alkohol pijani kierowcy