Polskie Radio
Section05
Piotr Müller

"Sytuacja skandaliczna". Rzecznik rządu o sprzedaży skradzionej z Polski akwareli Kandinskiego

Na aukcji w Berlinie sprzedano skradzioną z Muzeum Narodowego w Warszawie akwarelę Wassilego Kandinskiego "Kompozycja". - Sytuacja skandaliczna - skomentował rzecznik rządu Piotr Müller. Jak podkreślił "mimo że polska dyplomacja informowała zarówno władze niemieckie, jak i władze domu aukcyjnego, że to dzieło pochodzące z kradzieży, doszło do jego sprzedaży". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego SZTUKA kradzież Piotr Müller

"Są teraz w bezpiecznych rękach". Rzecznik rządu o przejętych aktywach Gazpromu w Polsce

Rzecznik rządu Piotr Mueller mówił w TVP info, że po przejęciu przez polski rząd aktywów Gazpromu nasz kraj będzie bezpieczniejszy pod względem energetycznym. Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało o ustanowieniu na wniosek ABW tymczasowego zarządu przymusowego na 100 procentach akcji Gazpromu w spółce EuRoPol Gaz. Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu.
Zobacz więcej na temat:  Gazprom gaz Rosja rząd bezpieczeństwo Piotr Müller POLSKA polityka

Polska walczy o KPO. Piotr Müller: z KE dyskusja jest bardzo ogólnikowa, a my chcielibyśmy konkretów

Oczekujemy od Komisji Europejskiej konkretów, co powinno być poprawione, jeśli chodzi o realizacje przez Polskę kamieni milowych ws. KPO - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że te konkrety będą analizowane i "wtedy się zastanowimy, czy można to zmodyfikować".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Ukraina ŚWIAT Europa Krajowy Plan Odbudowy Polska w Unii Europejskiej Ursula von der Leyen Szymon Szynkowski Piotr Müller