Polskie Radio
Section05
Portugalia

Prezydent Portugalii zawetował ustawę legalizującą eutanazję. "Misją jest ratowanie ludzkiego życia"

W stronę prezydenta Portugalii kilka organizacji świeckich wystosowało podziękowania. Związane jest to, z tym że szef rządu zawetował ustawę legalizującą eutanazję w tym kraju. To już druga tego rodzaju decyzja, kiedy Marcelo Rebelo de Sousy odmówił podpisania przepisów, które miałby zezwolić na legalizację śmierci wspomaganej medycznie.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo eutanazja Za życiem ŚWIAT Portugalia

Portugalia: blisko 1000 osób musi powtórzyć szczepienie. Dostali źle przechowywaną dawkę

980 mieszkańców Porto przyjęło szczepionkę, która - jak się okazało - z powodu niewłaściwego przechowywania nie zawierała przeciwciał przeciw COVID-19 - poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia Portugalii. Dodano, że osobom tym nie grożą efekty uboczne i że muszą one stawić się na powtórzenie szczepienia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Portugalia szczepienia szczepionka COVID-19 Porto

analiza Gdzie będą wymagać od nas szczepień? Zmieniają się zasady wstępu do lokali za granicą

Kolejne kraje Europy wprowadzają obowiązkowe szczepienia lekarzy i pielęgniarek na koronawirusa. Zapowiadają też, że bez zaszczepienia się, nie będzie można wchodzić do restauracji i galerii handlowych. Ma to być odpowiedź na stosunkowo niski procent osób, które przyjęły preparat oraz na spodziewaną w sierpniu nową falę zakażeń w Europie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Azja pandemia koronawirus COVID-19 Chiny Czechy Słowacja Austria Grecja Portugalia Irlandia Hiszpania Holandia