Polskie Radio
Section05

Przemysław Czarnek

Zmiany w zawodzie nauczyciela. Minister Czarnek: organizacje różnie ustosunkowane do propozycji MEiN

- Propozycje Ministerstwa Edukacji i Nauki spotkały się z różnym ustosunkowaniem się poszczególnych organizacji – ocenił szef tego resortu Przemysław Czarnek po spotkaniu zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty. Zadecydowano o powołaniu trzech zespołów, które zajmą się kwestiami związanymi z pracą nauczycieli.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki nauczyciel

Wyjątkowa lekcja o bezpieczeństwie na drodze. Wśród gości prezes Polskiego Radia

Dziś obchodzimy Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Z tej okazji z uczniami polskich szkół za granicą podczas lekcji online rozmawiali minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Spotkanie poprzedziło m.in. wystąpienie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskej.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo edukacja bezpieczeństwo na drodze Alvin Gajadhur Andrzej Adamczyk Agnieszka Kamińska W POLSKIM RADIU POLSKA

Szczepienia dla dzieci i młodzieży już w wakacje? Czarnek: wszystko zmierza w tym kierunku

- Badania nad szczepieniami dla dzieci i młodzieży są daleko posunięte. Wnioski z tych badań są bardzo dobre – mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, powołując się na informacje uzyskane z Rady Medycznej ds. COVID-19 przy KPRM. Minister był pytany o perspektywy szczepionek przeciwko COVID-19 dla najmłodszych.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA edukacja pandemia Koronawirus w Polsce zdalne nauczanie zdalna nauka szkoła Polska Akademia Nauk Piotr Gociek

"Historyczny moment w dziejach Polski". Szef MEiN o głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

 - Głosowanie 4 maja w Sejmie nad ustawą, która umożliwi pozyskanie środków z UE, to będzie historyczny moment w dziejach Polski - uważa minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jego zdaniem pozyskanie tych środków uczyni Polskę państwem silniejszym, sprawniejszym i jeszcze bardziej suwerennym.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska fundusze europejskie polityka POLSKA