Polskie Radio
Section05
Radosław Sikorski

Awantura w BBC. Rosjanin zaatakował Radosława Sikorskiego

Na antenie brytyjskiego radia BBC 4 Today doszło do słownej przepychanki między rosyjskim deputowanym Witalijem Milonowem i byłym szefem polskiej dyplomacji Radosławem Sikorskim. Rosjanin nazwał Sikorskiego "polską prostytutką".  - Nie życzę sobie komentarzy ze strony Polski ani żadnych małych państw, zależnych od USA, na temat demokracji w Rosji – powiedział członek rosyjskiej Dumy.  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Siergiej Skripal Radosław Sikorski Rosja

Kto dał Jackowi Kotasowi dostęp do informacji niejawnych?

Według portalu tvp.info ówczesny szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz sprzeciwiał się przyznaniu Jackowi Kotasowi dostępu do informacji niejawnych i tajnych. Tvp.info twierdzi, że dostęp ten przyznał Kotasowi ówczesny szef MON Radosław Sikorski. Portal publikuję analizę faktów, a całą sprawę nazywa "największą dezinformacją ostatnich miesięcy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Radosław Sikorski

Debata Dnia: kolejna odsłona afery taśmowej

Portal tvp.info ujawnił treść rozmowy między Radosławem Sikorskim, b. szefem MSZ i Jackiem Krawcem, ówczesnym prezesem PKN Orlen. Nagranie pochodzi z jednej z warszawskich restauracji. Rozmowa dotyczy m.in. polskich uczelni i kosztów edukacji dzieci szefa dyplomacji. Radosław Sikorski ostro skrytykował kadrę uniwersytecką, a rektorów nazwał nierobami. O kolejnej odsłonie afery taśmowej w Debacie Dnia rozmawiali Janusz Schwertner (Onet.pl) i Karol Gac (DoRzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Radosław Sikorski afera taśmowa Platforma Obywatelska Orlen

Kolejna odsłona afery taśmowej. "Jestem oburzony"

– Jestem oburzony tym, co usłyszałem – mówił w Rozmowie PR24 Paweł Grabowski. Poseł Kukiz’15 w ten sposób odniósł się do ujawnionej przez portal tvp.info rozmowy ówczesnego szefa PKN Orlen Jacka Krawca z ówczesnym szefem MSZ Radosławem Sikorskim. Dotyczy ona m.in. finansowania uniwersytetów. Sikorski mówi o rektorach polskich uniwersytetów: nieroby.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kukiz'15 Sejm afera taśmowa Radosław Sikorski Platforma Obywatelska Orlen POLSKA

Rafineria w Możejkach dla Rosjan? Komentarze

– Pamiętajmy, że to były czas, gdy Rosjanie robili podchody nie tylko pod zakup Możejek, ale tez Lotosu. Gdyby się Rosjanom udało, to Orlen byłby w trudnej sytuacji, mógłby nawet zostać przejęty. Jeśli na serio była rozważana tego typu transakcja, to byłby ogromny błąd, gdyby do tego doszło – powiedział w audycji Debata Dnia Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny). Gościem debaty był też Mikołaj Wójcik (Fakt).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Orlen Radosław Sikorski Litwa afera podsłuchowa afera taśmowa

Poseł Kukiz’15 o kibicach Legii: jestem z nich dumny

- Jestem historykiem i już wiele lat temu przypominałem, że środowiska kibicowskie są wśród grup, które w szczególny sposób pielęgnują idee patriotyczne - tak w audycji Rozmowa PR24 poseł Kukiz’15 Józef Brynkus skomentował oprawę meczu Legia Warszawa – FK Astana, odnoszącą się do Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  afera podsłuchowa Radosław Sikorski Kukiz'15 Powstanie Warszawskie Legia Warszawa reparacje wojenne POLSKA

Ekspert o zakupie Możejek: to była mądra decyzja

Portal TVP Info opublikował nagraną rozmowę byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i ówczesnego prezesa PKN Orlen Jacka Krawca z lutego 2014 roku. Konwersacja odbyła się w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele. W trakcie rozmowy poruszona została kwestia rafinerii Orlen Możejki, znajdującej się na Litwie. Radosław Sikorski zapytał prezesa Orlenu czy w kwestii rafinerii chciałby podjąć jakieś ruchy. O rafinerii w Możejkach mówił w audycji Gorący Temat ekonomista Sławomir Horbaczewski.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski Jacek Krawiec afera podsłuchowa afera taśmowa

Afera taśmowa. Ujawniono rozmowę Sikorskiego z Krawcem

Portal TVP Info opublikował nagraną rozmowę byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i ówczesnego prezesa PKN Orlen, Jacka Krawca, z lutego 2014 roku. Spotkanie odbyło się w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele. O tym co jest w nowych nagraniach opowiadali w PR24 reporterka Polskiego Radia 24 Małgorzata Głogowska, Bartłomiej Sawick i Marcin Roszkowskii z portalu BiznesAlert,a także Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  afera podsłuchowa afera taśmowa Radosław Sikorski Jacek Krawiec Litwa

„PO odpowiedziała za taśmy w ostatnich wyborach”

- Platforma Obywatelska odpowiedziała już za taśmy w ostatnich wyborach. Nie sądzę więc, że w tej chwili spowoduje to kolejne duże spadki w PO. Elektorat się już bowiem z tym oswoił i poniekąd rozliczył tych polityków w tych wydarzeń – powiedział w Polskim Radiu 24 politolog, specjalista od wizerunku Andrzej Pomarański.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska afera podsłuchowa afera taśmowa Radosław Sikorski Jacek Krawiec Andrzej Halicki

Nowe taśmy PO. "Może nie będzie to trzęsienie ziemi"

Portal tvp.info ujawnił w niedzielę nowe nagrania z restauracji „Sowa i przyjaciele” z końca lutego 2014 roku. Na taśmach znalazła się rozmowa ówczesnego szefa MSZ Radosława Sikorskiego z ówczesnym prezesem Orlenu Jackiem Krawcem. Politycy nazywają szefa PO Grzegorza Schetynę „żulikiem bez poglądów”. O kolejnych nagraniach polityków PO mówił w audycji Gorący Temat Jakub Jałowiczor, publicysta „gościa Niedzielnego”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 afera podsłuchowa Platforma Obywatelska Sławomir Nowak Radosław Sikorski Grzegorz Schetyna Jacek Krawiec

Przesłuchanie Donalda Tuska i polskie roszczenia za II WŚ

 - Przesłuchanie Donalda Tuska wpisuje się w bieżący konflikt polityczny w Polsce. Sam Donald Tusk odpowiadał dziś na pytania używając argumentów politycznych - powiedział w kontekście czwartkowego przesłuchania byłego premiera w prokuraturze politolog dr Andrzej Anusz. W programie mowa była także o polskich roszczeniach za II Wojnę Światową. O reparacjach wojennych od Niemiec mówił publicysta, ekspert ds. niemieckich Janusz Tycner.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk katastrofa w Smoleńsku reparacje wojenne Radosław Sikorski Andrzej Anusz Niemcy II wojna światowa