Polskie Radio
Section05

Sejm

„Czas, kiedy jest się w opozycji to czas, by zohydzić ludziom rząd”

- To nie punktowanie merytoryczne i rozpisywanie planów, ale obśmianie rządu jest najskuteczniejsze. Czas, kiedy jest się w opozycji to czas, by zohydzić ludziom rząd – powiedział w Polskim Radiu 24 Mikołaj Wójcik (Fakt). Piątkowa debatę nad wnioskiem o wotum nieufności skomentował także politolog Paweł Krulikowski (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Grzegorz Schetyna Beata Szydło Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Mikołaj Wójcik Ryszard Petru rząd Beaty Szydło

Wniosek o wotum nieufności. "Nie było dialogu"

I Grzegorz Schetyna, i Beata Szydło mieli dzisiaj rację, mówiąc dokładnie przeciwko sobie - powiedział dr Olgierd Annusewicz, komentując w audycji "Puls Trójki" sejmową debatę nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu. Z kolei prof. Mikołaj Cześnik podkreślił słowa Władysława Kosiniaka-Kamysza o burzeniu wspólnoty.
Zobacz więcej na temat:  rząd Beaty Szydło Marcin Pośpiech opozycja demokratyczna Mikołaj Cześnik Olgierd Annusewicz

Komentarze po głosowaniu. "Dokonania rządu są bezsporne"

Sejm odrzucił wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Odwołania Rady Ministrów chciała Platforma Obywatelska, która wskazała swojego lidera – Grzegorza Schetynę – jako kandydata do zastąpienia premier Szydło. W Gorącym Temacie sprawę komentowali publicyści – Wojciech Reszczyński i Agaton Koziński.
Zobacz więcej na temat:  sejm pr24 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość rząd Beaty Szydło Beata Szydło Grzegorz Schetyna Wojciech Reszczyński Agaton Koziński