X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Solidarność

"Lane Kirkland"

Sylwetka niedawno zmarłego szefa najpotężniejszej centrali amerykańskich związków zawodowych AFLCIO, który obok Reagana uważany jest za jedną z najważniejszych postaci na światowej sceny politycznej lat 80-ych. Wielki przyjaciel Polaków, będący od początku narodzin "Solidarności" w bliskim kontakcie z jej przywódcami i całym ruchem. Postać Kirklanda odtwarzają z pamięci ludzie, którzy się z nim zetknęli: Lech Wałęsa, Maciej Jankowski, Michał Boni, Barbara Lundberg, Zbigniew Brzeziński, żona Kirklanda i inni.
Zobacz więcej na temat:  Lech Wałęsa Michał Boni Solidarność Zbigniew Brzeziński

Czas reporterów - "Radom 76 "

Audycja dokumentalna nagrana była w 1981 roku w 5 rocznicę wydarzeń radomskich. Zatrzymana przez cenzurę w radiu, rozprowadzona została na kasetach " Radia Solidarność Regionu Mazowsze" w Gdańsku w czasie I Zjazdu NSZZ Solidarność we wrześniu 1981 roku. W audycji, oprócz robotników z Radomia, udział wzięli również: Senator Zbigniew Romaszewski - wówczas członek KOR-u, i mecenas Andrzej Grabiński - obrońca robotników w procesach radomskich. Audycja w pierwotnej wersji premierę na antenie Polskiego Radia miała dopiero w 1990 roku.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność POLSKA Gdańsk Zbigniew Romaszewski

Czas reporterów- "Bez żalu"

Audycja dokumentalna o Janie Krzysztofie Kelusie, poecie, bardzie polskiej piosenki podziemnej lat 70-tych i 80-tych. Artysta, który ma dziś 56 lat, jest z wykształcenia doktorem socjologii, ale obecnie zajmuje się razem z żoną hodowlą pszczół. Współpracował z KORem i podziemną "Solidarnością", współtworzył wydawnictwo CDN. W PRLu był dwukrotnie więziony: po 1968 r. za tzw. "sprawę taterników" i w stanie wojennym za współpracę z podziemnym radiem "S". Jego twórczość krążyła w drugim obiegu na kasetach domowej produkcji. Ich dobrą jakość zawdzięczamy radiowemu małżeństwu Barbarze i Wojciechowi Makowskim. Ostatnio ukazała się płyta CD przypominająca dawny repertuar artysty milczącego od wielu lat.
Zobacz więcej na temat:  Janina Jankowska Solidarność