Polskie Radio
Section05
Stefan Niesiołowski

„Potrzebna jest konsolidacja po stronie opozycji"

Stefan Niesiołowski ogłosił odejście z Platformy Obywatelskiej. – Ubolewam, bo widać, że za tym odejściem chyba najbardziej stoją animozje o charakterze prywatnym w relacjach z przewodniczącym Grzegorzem Schetyną – mówił w Rozmowie Parlamentarnej Arkadiusz Myrcha, poseł PO.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Sejm Arkadiusz Myrcha Platforma Obywatelska Stefan Niesiołowski Grzegorz Schetyna Europejscy Demokraci Jacek Protasiewicz Michał Kamiński Hanna Gronkiewicz-Waltz

Bunt w PO? "Wyjaśniliśmy sobie wszystkie kwestie"

W piątek po południu szef PO Grzegorz Schetyna spotkał się z większością sygnatariuszy listu w obronie trzech wykluczonych w środę z partii posłów. - To były dobre, otwarte rozmowy, w których wyjaśniliśmy sobie wszystkie kwestie - podkreślał Schetyna po rozmowach. W piątek po południu zebrał się też Zarząd Krajowy Platformy.
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Stefan Niesiołowski

Co dalej z Platformą? Odbyło się spotkanie klubu

- To była dobra, otwarta, oczyszczająca rozmowa – mówili zgodnie po zakończeniu czwartkowego, nocnego posiedzenia klubu PO szef partii Grzegorz Schetyna i b. premier Ewa Kopacz. Klub omówił m.in. sytuację wewnątrz partii po wykluczeniu w środę z partii trzech posłów. Na piątek po południu zaplanowane jest kolejne posiedzenie zarządu PO.
Zobacz więcej na temat:  Ewa Kopacz Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Stefan Niesiołowski

Po wyborach do Europarlamentu: co nas czeka?

- W ostatnich wyborach Polacy wybrali bardzo dużą reprezentację partii antyeuropejskich, które nie będą prowadziły polityki pogłębiania integracji, a taka polityka, sądząc z badań, jest preferowana przez Polaków. Istnieje więc pewien problem. Ci, którzy nie głosowali, przyczynili się do wyboru, który jest sprzeczny z ich preferencjami - ocenia Jacek Kucharczyk, prezes Instytutu Spraw Publicznych.
Zobacz więcej na temat:  Janusz Korwin-Mikke Kuba Strzyczkowski Parlament Europejski Stefan Niesiołowski Trójka wybory do Parlamentu Europejskiego