X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wilno

Wicepremier: cieszą nas dobre i bliskie relacje z Litwą

– Cieszmy się, że relacje z Litwą, po wielu latach, w ciągu których układały się one w różny sposób, można scharakteryzować jako przełom – powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Wicepremier zakończył w środę dwudniową wizytę w Wilnie. Głównym celem podróży był udział w uroczystym otwarciu wystawy „Litwo, Ojczyzno moja… Adam Mickiewicz i jego poemat >>Pan Tadeusz<<” w Pałacu Władców w litewskiej stolicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Wilno Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego POLSKA Litwa

TYLKO U NAS "Nie jestem tylko Litwinem, tylko Polakiem". Dziennik Römera

- Dla mnie więc osobiście  zatarg (Polaków i Litwinów) jest tragedią i wszystko, co dolewa oliwy do ognia i jątrzy, boli mnie niewypowiedzianie. Czuję się samotny jak człowiek, którego rasa wyginęła i który sam jeden z niej pozostał, niezrozumiany już przez nikogo –  tak pisał Michał Römer w 1921 roku. Nakładem wydawnictwa KARTA wydano dzienniki tej niezwykłej postaci czasów międzywojnia. Według wydawców dzienników miał w sobie miłość i do Polski, i do Litwy, ale historia zmuszała go do nieprostych i bolesnych decyzji.
Zobacz więcej na temat:  Litwa TYLKO U NAS Kowno Wilno Lucjan Żeligowski

Cmentarz Na Rossie. Tu spoczywa serce Marszałka

Wileński cmentarz na Rossie jest jedną z najważniejszych polskich nekropolii narodowych. Opiekują się nim Polacy mieszkający na Litwie, ale w Polsce też są organizowane kwesty na ratowanie pięknych, zabytkowych pomników, które są śladami polskości w Wilnie. Dzisiaj zapraszamy na spacer po tym wyjątkowym miejscu, na który zabierze nas nasz korespondent Kamil Zalewski wraz z wileńskim przewodnikiem miejskim - Janem Boguszko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wilno