X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wilno

J. Wołkonowski: J. Piłsudski był emocjonalnie związany z Powstaniem Styczniowym

- Rodzice Marszałka brali udział w Powstaniu Styczniowym i przez to miał on emocjonalny stosunek do ludzi, którzy tam walczyli. W 1919 r. przyjął on specjalny akt prawny, który dawał Powstańcom stałą pensję i specjalne mundury - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jarosław Wołkonowski, historyk wileński. Gościem audycji był również inny historyk, Piotr Dmitrowicz. 
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Powstanie Styczniowe Wilno Litwa Józef Piłsudski Andrzej Duda POLSKA

Prof. W. Caban: Powstanie Styczniowe wzmocniło tkankę polską

- Gen. Zygmunt Sierakowski wiedział, że bez pomocy z zewnątrz powstanie nie ma szans, ale z drugiej strony zdawał sobie sprawę, że danina krwi wzmocni tkankę polską – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wiesław Caban z Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rzeczpospolita Michał Rachoń Litwa Powstanie Styczniowe Wilno historia Polski fakty opinie ciekawostki

Prezydent: duch wolności Polski i Litwy wyrwał się z "żelaznej kurtyny"

- Jeżeli relacje między wszystkimi państwami na świecie byłyby takie jak między Litwą a Polską, to na świecie panowałyby harmonia i pokój - mówił prezydent Litwy Gitanas Nausėda w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info. Prezydent Andrzej Duda, który również wystąpił w programie podkreślił, że "30 lat temu narody Polski i Litwy wyrwały się zza »żelaznej kurtyny« dzięki niezłomnemu duchowi wolności".
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Wilno Powstanie Styczniowe Litwa prezydent POLSKA polityka Gitanas Nauseda

Analityczka PISM: potrzebna debata o modelu integracji Unii Europejskiej

Ministrowie spraw zagranicznych z sześciu państw członkowskich - Polski, Włoch, Austrii, Czech, Słowacji i Słowenii - zaapelowali we wspólnym liście do Komisji Europejskiej o opracowanie nowej strategii wzmocnienia integracji europejskiej państw Bałkanów Zachodnich.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Emmanuel Macron integracja europejska Paweł Lekki Wilno Powstanie Styczniowe Andrzej Duda Filipiny Izrael Benjamin Netanjahu