Polskie Radio
Section05
Zaduszki

Zaduszki Jazzowe. Nikola Kołodziejczyk i Sokratis Sinopoulos na jednej scenie

- Ten materiał jest bardzo otwarty i oszczędny w środkach. Jest to muzyka pomiędzy muzyką klasyczną i bałkańską, pojawiają się irlandzko-skandynawskie naleciałości i to wszystko bardzo spójnie się łączy - mówił w Dwójce polski pianista jazzowy i aranżer, który już 3 listopada wystąpi na jazzowym festiwalu razem z kwartetem założonym przez ateńskiego mistrza liry kreteńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Zaduszki Jazz MUZYKA KULTURA Jakub Kukla

Ks. Bogdan Bartold: świętość to chrześcijańska normalność

- Dzień Zaduszny to taki dzień, gdy myślimy o tych, którzy odeszli, bo dzień Wszystkich Świętych jest z myślą bardziej o nas samych. To jest zaproszenie, wezwanie i przypomnienie nam tego, że każdy z nas, bez wyjątku, jest wezwany do świętości - mówił na antenie Jedynki ks. Bogdan Bartołd. Duchowny przybliżał refleksyjną specyfikę obu ważnych dni w chrześcijańskiej tradycji.
Zobacz więcej na temat:  Wszystkich Świętych Zaduszki POLSKA

Uroczystość Wszystkich Świętych. Co jest istotą pamięci o zmarłych?

– To dzień radości, w którym powinniśmy cieszyć się z tego, że my również jesteśmy powołani do świętości – powiedziała Monika Jałtuszewska z portalu Aleteia.pl. Wraz z bratem Szymonem Janowskim, kapucynem, mówili w Polskim Radiu 24 o istocie dnia, w którym wspominamy tych, którzy zakończyli już swój ziemski żywot.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wszystkich Świętych śmierć chrześcijaństwo społeczeństwo Zaduszki Kościół katolicki