Polskie Radio
Section05
Michał Karnowski

Michał Karnowski o zmianach w polityce zagranicznej rządu

- Rząd polski sprawdza, które z narzędzi w palecie politycznej jest dostępne - zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie; jakie ustępstwa byliby w stanie zaakceptować wyborcy – powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski z Tygodnika Sieci. Skomentował w ten sposób politykę zagraniczną rządu po zmianie na stanowisku ministra spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Karnowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemcy Berlin MSZ

Rakiety Patriot trafią do Polski. "Duży sukces rządu"

Rząd USA formalnie zaakceptował propozycję sprzedaży Polsce systemów obrony przeciwrakietowej Patriot. Wartość kontraktu może przekroczyć 10 miliardów dolarów. W magazynie Północ-Południe komentarz dra Piotra Zakrzewskiego z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Michała Karnowskiego z Sieci.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Patriot Michał Karnowski USA Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko NATO POLSKA

"Święto Niepodległości niezwykle radosne i prawdziwe"

Niech ten rok będzie rokiem pracy ku ostatecznemu zwycięstwu - mówił w sobotę podczas obchodów Święta Niepodległości w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, że konieczny jest proces odbudowy patriotyzmu, poczucia wspólnoty i dumy. Do tego przemówienia, a także do przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy odniósł się Michał Karnowski z tygodnika „Sieci”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Święto Niepodległości 11 listopada Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Michał Karnowski

Rozmowy o sądownictwie. "Obie strony dogadają się”

– Obie strony „dogadają się”. Widać jednak wyraźnie, że to jeszcze długo potrwa – mówił w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski. Dziennikarz „Sieci” i „wPolityce.pl” w ten sposób odniósł się do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Politycy mieli rozmawiać m.in. o reformie sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma sądownictwa prezydent Andrzej Duda Michał Karnowski PiS Jarosław Kaczyński krs Sąd Najwyższy

"Jarosław Kaczyński mobilizuje ludzi mocnymi słowami"

2 lipca na Mazowszu odbył się V Kongres PiS oraz Konwencja Zjednoczonej Prawicy. „Musimy budować Polskę sprawiedliwą, zasobną i nowoczesną” – mówił prezes PiS. Dodał, że reforma sądu jest kwestią fundamentalną, chwalił zmiany dotyczące spraw społecznych i apelował o szybszą realizację programu Mieszkanie Plus. Jego przemówienie komentował w audycji Gorący Temat redaktor Michał Karnowski.  
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński PiS Michał Karnowski Platforma Obywatelska zjednoczona prawica

"Dobrze, że minister rozwoju zadaje takie pytania"

- Nie chodzi tylko o to, by Polska była nowoczesnym, zamożnym krajem z gospodarką dającą ludziom możliwość rozwoju i życia na wysokim materialnym poziomie, ale także o to, by Polacy mogli być dumni z Polski i jej gospodarczych osiągnięć – powiedział podczas Kongresu PiS wicepremier Morawiecki. Dodał, że Polacy nie muszą za wszelką cenę gonić zamożności państw zachodnich. Wyjaśnił, że byłoby lepiej, gdyby skupili się na solidarności. Słowa wicepremiera skomentował w audycji Gorący Temat Artur Bartoszewicz z SGH.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Ministerstwo Rozwoju Michał Karnowski

Petru kontra Schetyna. Kto zostanie liderem opozycji?

- Dla Ryszarda Petru podstawowym warunkiem próby odbudowania się po wpadce z Portugalią jest zakończenie tematu okupacji mównicy sejmowej – powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski z tygodnika W Sieci. O przepychankach słownych między liderem Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną, a Nowoczesnej Ryszardem Petru mówiły także Dorota Kania (Gazeta Polska Codziennie) i Eliza Olczyk (Wprost).
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Petru Grzegorz Schetyna Nowoczesna Platforma Obywatelska Michał Karnowski

Afera Amber Gold. Gdzie był nadzór finansowy?

- Istnieje nadzór finansowy, podatnik płaci, dzieją się afery i nikt nie czuje się za nie odpowiedzialny. Mam nadzieję, że w pracach komisji śledczej zostanie pokazane, jak do tego doszło. Nadzór finansowy powinien był wyłapać aferę Amber Gold. Prokuratura, KRS, ABW i wszyscy inni byli wobec tego wtórni. Nadzór finansowy jest od tego, aby nie było afery na 850 mln złotych - mówił w Jedynce Michał Karnowski.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja nadzoru finansowego komisja śledcza kredyty walutowe Michał Karnowski Michał Kolanko Sejm Wojciech Dąbrowski