Polskie Radio
Section05
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Małe reaktory atomowe. Premier Tusk: projekt przeprowadzony ze szkodą dla interesów państwa

Premier Donald Tusk na posiedzeniu Rady Gabinetowej powiedział, że prezydent Andrzej Duda nie był informowany o negatywnych opiniach służb wobec realizacji projektu lokalizacji i budowy małych reaktorów jądrowych. Premier podkreślił, że z opinii służb wynika, iż projekt zrealizowany przez poprzednią ekipę rządzącą został przeprowadzony ze szkodą dla państwa polskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Rząd Donalda Tuska polityka Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Orlen Andrzej Duda Daniel Obajtek energetyka Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego środowisko atom Ministerstwo Klimatu i Środowiska energia atomowa Centralne Biuro Antykorupcyjne Synthos GOSPODARKA

Akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom. Doprowadzili do strat Skarbu Państwa na sumę ponad 6 mln zł

- Aktem oskarżenia wobec trzech osób zakończyło się śledztwo prowadzone przez ABW. Zamieszani w przestępstwa podatkowe mężczyźni doprowadzili do strat Skarbu Państwa na sumę ponad 6 mln zł. - poinformował w środę zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ABW Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego służby specjalne służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn

Operacja ABW i SG na granicy z Ukrainą. Zatrzymano norweskiego radykała

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Straży Granicznej zatrzymali powiązanego z organizacjami neonazistowskimi Norwega, który próbował przedostać się z Polski na Ukrainę, by tam wziąć udział w wojnie - dowiedział się portal tvp.info. Ze względu na to, że może stanowić zagrożenie dla państwa, zostanie wydalony z terytorium RP.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW straż graniczna granica

Sprawa niszczarek. Żaryn: to kolejny przykład operowania kłamstwem w celach politycznych

"Burza wokół niszczarek to kolejny przykład operowania kłamstwem w celach politycznych" - napisał na platformie X zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Zaznaczył, że przetarg ABW na 55 niszczarek jest wykorzystywany przez posłów opozycji jako dowód na to, że "służby niszczą dokumenty".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Żaryn służby i bezpieczeństwo Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW

Incydenty na kolei. Żaryn: nie ma informacji, że wynikają wprost z działań rosyjskich

Destabilizowaniem państwa polskiego Rosja jest w tej chwili zainteresowana, ale to za mało, żeby uznać, że ta seria kolejowych incydentów wynika wprost z działań rosyjskich - powiedział we wtorek w Radiu Wnet zastępca ministra koordynatora służb specjalnych i pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo służby specjalne Stanisław Żaryn ABW Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Rosyjski wywiad szuka chętnych do pracy przeciwko Polsce. Stanisław Żaryn ostrzega

- Widzimy dalsze próby poszukiwania osób chętnych do pracy na rzecz rosyjskiego wywiadu przeciwko Polsce - powiedział zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że służby mają świadomość, że jest to stały element zagrożeń, z którym państwo polskie będzie mierzyło się w najbliższych miesiącach.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Żaryn służby specjalne służby i bezpieczeństwo ABW Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego szpieg szpiegostwo

Rosyjski wywiad szuka chętnych do pracy przeciwko Polsce. Żaryn ostrzega

- Widzimy dalsze próby poszukiwania osób chętnych do pracy na rzecz rosyjskiego wywiadu przeciwko Polsce - powiedział zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że służby mają świadomość, że jest to stały element zagrożeń, z którym państwo polskie będzie mierzyło się w najbliższych miesiącach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Żaryn służby specjalne służby i bezpieczeństwo ABW Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego szpieg szpiegostwo

Legionella w rzeszowskiej wodzie. Żaryn: nic nie wskazuje na sabotaż, ale służby nadal pracują

Stanisław Żaryn stwierdził, że służby nie zidentyfikowały żadnych informacji wskazujących na sabotaż i celowe zatrucie w Rzeszowie ujęć wody bakterią legionellą. W związku z tym na Podkarpaciu toczy się śledztwo ABW. Żaryn podkreślił, że działania służb będą kontynuowane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Żaryn służby i bezpieczeństwo woda polityka Rzeszów bakterie zatrucie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW

ABW ustala przyczyny nieuprawnionego wykorzystania kolejowego systemu łączności

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi działania mające na celu ustalenie przyczyn nieuprawnionego wykorzystania systemu łączności, używanego do zarządzania ruchem kolejowym. Minionej nocy w województwie zachodniopomorskim nieznany sprawca nadał radiotelefonem fałszywy sygnał start-stop na kolei. Przez kilka godzin ruch składów osobowych i towarowych był wstrzymany.
Zobacz więcej na temat:  kolej sabotaż Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanisław Żaryn PKP