Polskie Radio
Section05
Aleksander Milinkiewicz

Alaksandr Milinkiewicz: Łukaszenka sieje propagandę, w którą nikt nie wierzy

- W Grodnie jest najwyższa świadomość w kraju. Dziś został wymieniony gubernator grodzieński, bo Łukaszenka jest bardzo zaniepokojony sytuacją w tym mieście i opowiada propagandowe rzeczy, w które nikt nie wierzy powiedział w Polskim Radiu 24 Alaksandr Milinkiewicz, opozycjonista białoruski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś wybory na Białorusi polityka Aleksander Łukaszenka Europa protest demonstracje Aleksander Milinkiewicz Tadeusz Płużański

"Utrata niepodległości Białorusi zagrożeniem dla Polski"

– Moskwa odczuwa, że Białoruś nie jest tak bliska, jakby się chciało. Akceptuje niepodległość formalną, ale chciałaby, by orbita była całkiem rosyjska – mówił w audycji Świat w Powiększeniu Aleksander Milinkiewicz, kandydat sił opozycyjnych w wyborach prezydenckich na Białorusi w 2006 roku. Gościem Polskiego Radia 24 był także Jarosław Guzy, komentator międzynarodowy.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Rosja Aleksander Łukaszenka Aleksander Milinkiewicz Unia Europejska Jarosław Guzy Ukraina

Aleksander Milinkiewicz odchodzi z wielkiej polityki

Nowym liderem białoruskiego opozycyjnego ruchu O Wolność został 38-letni Jury Hubarewicz, który w niedzielnych wyborach zdobył 59 ze 115 głosów delegatów na konferencję ugrupowania w Mińsku. Dotychczasowy lider ruchu Aleksander Milinkiewicz nie kandydował. Ma zamiar od tej pory zajmować się politykę edukacyjną, m.in. lobbować na rzecz stworzenia białoruskiego uniwersytetu.
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Milinkiewicz Białoruś edukacja Raport Białoruś

Poniedziałek, 7 stycznia 2013 r.

MICHAŁ CHOMYSZYN godz.15.00 Karol Świtajski Stowarzyszenie Teatralne INGENIUM, i młodzi aktorzy - Miłka Rozwadowska i Kuba Cendrowski - o musicalu z udziałem dzieci "Trudne pytania- świat należy do ciapków" godz. 17:00 Michał Maryniak - Czy rok 2013 będzie bezpieczny godz.19.00 Aleksander Milinkiewicz- lider Ruchu Społecznego "O Wolność" - o prawosławnych świętach Bożego Narodzenia.
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Milinkiewicz dzieci Kuba