Polskie Radio
Section05
Piotr Jaroszewicz

Zabójstwo Jaroszewiczów. "Motyw rabunkowy wątpliwy"

Zarzuty zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów usłyszało trzech podejrzanych; dwóch z nich przyznało się do winy. - To dziwna historia, że recydywiści z gangu karateków zostali zatrzymani i postawiono im zarzuty. Moim zdaniem w tej sprawie wszystko opiera się na słowach, czyli zeznaniach, które zawsze są obarczone ryzykiem. Dla mnie ta sprawa się nie klei. Na motyw rabunkowy przez tyle lat nie znaleziono przekonujących dowodów – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor z „Gazety Polskiej Codziennie”.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Jaroszewicz PRL przestępczość

Andrzej Jaroszewicz: poczułem ulgę

Krakowska prokuratura postawiła zarzuty trzem osobom podejrzanym o zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów.  Dwóch mężczyzn przyznało się do winy, trzeci odmówił składania zeznań.  - Nie mogę w to teraz uwierzyć na słowo, że prokuratura posiada faktycznych sprawców zbrodni. Już raz w to uwierzyłem i bardzo się sparzyłem - mówił w audycji Kulisy Spraw Andrzej Jaroszewicz, syn Jaroszewiczów.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Jaroszewicz prokuratura przestępczość

Nowe zarzuty ws. zabójstwa Jaroszewiczów. Komentarze

– Cieszy fakt, że jest postęp w tej sprawie. Jednak ta radość, po tylu latach, jest podszyta łzami (…) – mówił w Debacie Poranka Polskiego Radia 24 Bartłomiej Radziejewski z „Nowej Konfederacji”, odnosząc się do doniesień dotyczących zatrzymań ws. zabójstwa premiera PRL Piotra Jaroszewicza i jego żony. Sprawę komentował również Ryszard Gromadzki z Telewizji Republika.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Jaroszewicz zabójstwo

Tajemnica morderstwa małżeństwa Jaroszewiczów

Nocą z 31 sierpnia na 1 września 1992 roku w podwarszawskim Aninie doszło do zabójstwa byłego premiera PRL, Piotra Jaroszewicza i jego żony, Alicji Solskiej. - Ludzie nie są w stanie pogodzić się z myślą, że Piotr Jaroszewicz, postać historyczna, mógł zginąć przez małych, prostych złodziei - mówił w audycji Kulisy Spraw kom. Dariusz Janas, były funkcjonariusz wydziału zabójstw Komendy Stołecznej Policji, który prowadził sprawę morderstwa Jaroszewiczów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kulisy Spraw policja Piotr Jaroszewicz Anin

Śmierć Jaroszewicza nadal niewyjaśniona. "Absolutny bałagan"

– Na początku XXI wieku, gdy w policji został uruchomiony system identyfikacji odcisków palców, policyjne Archiwum X postanowiło wrócić do sprawy zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów. Zgłoszono się po akta sprawy i okazało się, że z magazynu zniknęły bardzo ważne dowody: cztery folie daktyloskopijne z odciskami palców, które zostały znalezione na miejscu zbrodni – powiedział w audycji Kulisy Spraw dziennikarz Tomasz Sekielski. Gość PR24 mówił także o tym, jak przebiega śledztwo w tej sprawie, czy pojawiły się nowe informacje o motywach zbrodni i czy kiedykolwiek poznamy prawdę o mocodawcach tego zabójstwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Jaroszewicz zabójstwo polityka PRL