Polskie Radio
Section05
Piotr Jaroszewicz

Monika Góra: nie wierzyłam w motyw rabunkowy morderstwa Jaroszewiczów

- W 2018 roku jako potencjalni sprawcy zostali wskazani trzej mężczyźni, członkowie tzw. gangu karateków z Radomia. Przypisywano im motyw rabunkowy. Od razu wydało mi się to mocno podejrzane, dlatego że z domu Jaroszewiczów nic nie zginęło. Wtedy zainteresowałam się tym tematem i zaczęłam szukać informacji - mówiła w Dwójce autorka książki "Człowiek, który wiedział za dużo".
Zobacz więcej na temat:  reportaż Jakub Kukla Dwójka Piotr Jaroszewicz

Proces ws. zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów. Oskarżony wycofuje się z niektórych wyjaśnień

- Składałem takie wyjaśnienia przed prokuratorem, ale nie do końca było tak, jak mówiłem. Te momenty, gdzie się przyznaję do różnych dziwnych rzeczy, są dla mnie niejasne i mogę mieć wątpliwości, czy to jest obiektywne - mówił w czwartek przed sądem Dariusz S. współoskarżony ws. zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów w 1992 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo Piotr Jaroszewicz

Zabójstwo Jaroszewiczów. "Motyw rabunkowy wątpliwy"

Zarzuty zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów usłyszało trzech podejrzanych; dwóch z nich przyznało się do winy. - To dziwna historia, że recydywiści z gangu karateków zostali zatrzymani i postawiono im zarzuty. Moim zdaniem w tej sprawie wszystko opiera się na słowach, czyli zeznaniach, które zawsze są obarczone ryzykiem. Dla mnie ta sprawa się nie klei. Na motyw rabunkowy przez tyle lat nie znaleziono przekonujących dowodów – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor z „Gazety Polskiej Codziennie”.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Jaroszewicz PRL przestępczość