Polskie Radio
Section05
Piotr Jaroszewicz

Gierkówka. Bubel na zamówienie pierwszego sekretarza

47 lat temu Edward Gierek, Piotr Jaroszewicz i Wojciech Jaruzelski dokonali otwarcia świeżo ukończonej drogi Warszawa-Katowice, potocznie zwanej "gierkówką". Oficjalnie odtrąbiono wielki PRL-owski sukces, choć właściwie wszyscy byli świadomi, że słowo "sukces" niezupełnie pasowało.
Zobacz więcej na temat:  Edward Gierek PRL historia Polski historia PRL HISTORIA budownictwo autostrada a1 autostrada drogi infrastruktura komunikacja motoryzacja Warszawa Katowice Wojciech Jaruzelski wojsko budowa inwestycje Częstochowa

Zabójstwo byłego premiera i jego żony. Sąd uchylił areszt wobec oskarżonych

Warszawski Sąd Okręgowy wydał postanowienie, zgodnie z którym wobec trzech oskarżonych w procesie dotyczącym zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów zastosowany będzie dozór policyjny, nie areszt. Oznacza to, że dwóch oskarżonych (w tym główny oskarżony Robert S.) będzie mogło wyjść na wolność.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA areszt premier zabójstwo prokuratura służby i bezpieczeństwo sąd sądownictwo Warszawa

Monika Góra: nie wierzyłam w motyw rabunkowy morderstwa Jaroszewiczów

- W 2018 roku jako potencjalni sprawcy zostali wskazani trzej mężczyźni, członkowie tzw. gangu karateków z Radomia. Przypisywano im motyw rabunkowy. Od razu wydało mi się to mocno podejrzane, dlatego że z domu Jaroszewiczów nic nie zginęło. Wtedy zainteresowałam się tym tematem i zaczęłam szukać informacji - mówiła w Dwójce autorka książki "Człowiek, który wiedział za dużo".
Zobacz więcej na temat:  reportaż Jakub Kukla Dwójka

Proces ws. zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów. Oskarżony wycofuje się z niektórych wyjaśnień

- Składałem takie wyjaśnienia przed prokuratorem, ale nie do końca było tak, jak mówiłem. Te momenty, gdzie się przyznaję do różnych dziwnych rzeczy, są dla mnie niejasne i mogę mieć wątpliwości, czy to jest obiektywne - mówił w czwartek przed sądem Dariusz S. współoskarżony ws. zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów w 1992 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo