Polskie Radio
Section05
bankructwo

Bankructwo SK Banku z Wołomina: jest kilka pytań

Komisja Nadzoru Finansowego złożyła dziś wniosek o upadłość Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie. To pierwsza upadłość banku od 2000 roku, kiedy ogłoszono bankructwo średniej wielkości Banku Staropolskiego. Klienci banku mogą być spokojni o swoje pieniądze. Wkłady do wysokości 100 tysięcy euro (ponad 420 tysięcy złotych) są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.
Zobacz więcej na temat:  bank bankructwo emerytura finanse

Branża turystyczna chce funduszu gwarancyjnego

Jest sposób na to, żeby polscy turyści wyjeżdżający za granicę nie musieli wcześniej wracać do kraju z powodu bankructwa touroperatora, u którego wykupili swoją wycieczkę - mówiła dzisiaj na antenie radiowej Jedynki Monika Hiszpańska z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych. Wystarczy aby powstał turystyczny fundusz gwarancyjny, na który złożyliby się klienci biur turystycznych.
Zobacz więcej na temat:  bankructwo finanse firma turystyka

Bankructwo jednego z największych biur podróży

Poza granicami kraju przebywa ponad 1600 klientów Alfa Star, biura podróży, które ogłosiło w sobotę utratę płynności finansowej - poinformowała rzeczniczka mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska. Urząd otrzymał też już informację, w jakich krajach przebywają turyści: są oni w Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Egipcie, Tunezji, Bułgarii, Turcji i we Włoszech.
Zobacz więcej na temat:  bankructwo Mazowsze turystyka