Polskie Radio
Section05
deloitte

Deloitte Predictions 2014

Rok 2014 przyniesie kilka znaczących zmian na rynku TMT (technologie, media i telekomunikacja). Raport Deloitte przewiduje, że na świecie coraz więcej gospodarstw domowych będzie korzystało z więcej niż jednego abonamentu płatnej telewizji, co jest sprzeczne z oczekiwanym wcześniej odwrotem od płatnej telewizji lub zastąpieniem jej przez usługi wideo na żądanie.
Zobacz więcej na temat:  deloitte Deloitte TMT Predictions 2014 media raport telekomunikacja telewizja

Co zwiększy konkurencyjność gospodarki

Europa Zachodnia jest zadłużona na ponad 115 % PKB rok/do/roku. Polska ma szansę znaleźć się w pierwszej lidze tych krajów Europy, które dzięki finansowaniu długiem mogą zaistnieć na globalnym rynku. To normalny standard ekonomiki dzisiejszych czasów. Czy jednak przełoży się to na poprawę jakości i standardów życia mieszkańców Polski?
Zobacz więcej na temat:  deloitte raport konkurencyjność GOSPODARKA dług publiczny cyfryzacja

Proponowane regulacje UE przeciwko cyberprzestępczości

Według ekspertów firmy doradczej Deloitte, przyjęta 4 lipca 2013 przez Parlament Europejski propozycja nowej dyrektywy, zastępującej decyzję ramową z 2005 r., jest właściwym krokiem na drodze do budowania odporności przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni. Jednak z uwagi na złożony i ulotny charakter regulowanych zagadnień, propozycja dyrektywy nie jest wolna od niedoskonałości.
Zobacz więcej na temat:  cyberprzestępczość deloitte dyrektywa UE