Polskie Radio
Section05
energetyka

Jan Pietrzak o pomyśle utworzenia komisji weryfikacyjnej, która zbadałaby politykę energetyczną

- Wydaje mi się, że kryzys, który aktualnie mamy na świecie - a który został wywołany przez naszych nieznośnych sąsiadów Niemców i Rosjan - spowodował, że przyszła pora, żeby przyjrzeć się energetyce. Powołanie komisji, a następnie weryfikacja tego, jak nam poszły sprawy w czasach PRL bis, wymagają spojrzenia całościowego - powiedział w Polskim Radiu 24 satyryk i publicysta Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna energetyka Rosja Jan Pietrzak

Derusyfikacja rynku energii. Ekonomista: umowa PKN Orlen z Aramco to dobry przykład

PKN Orlen podpisał umowy z Aramco Overseas Company dotyczące finalizacji środków zaradczych wynikających z warunkowej decyzji Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia przez Orlen kontroli nad Lotosem - poinformował Orlen w komunikacie. W Programie 1 Polskiego Radia ekonomista, prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski przyznał, że to dobry przykład derusyfikacji rynku energii.  
Zobacz więcej na temat:  polityka Henryk Szrubarz Orlen PKN Orlen energetyka bezpieczeństwo energetyczne

Komisja ds. wpływów Rosji w energetyce. Przemyłski: obecność ekspertów ograniczy możliwości politycznej awantury

PiS złożył w Sejmie projekt ustawy ws. powołania komisji weryfikacyjnej, która ma zbadać politykę energetyczną prowadzoną przez polskie rządy w ubiegłych latach. - Obecność każdego eksperta będzie korzystna dla tego organu, dlatego że ona ograniczy możliwości politycznej awantury - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Jan Przemyłski z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Komisja Weryfikacyjna energetyka Rosja

"Dobrze, żeby obywatel wiedział, co dzieje się za kulisami". Horała o komisji ds. energetyki

- Pewne sprawy mogły umykać opinii publicznej, a widzimy jak są kluczowe, jak decyzje podejmowane 5-7-10 lat temu teraz rzutują na nasze codzienne życie - stwierdził na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała. Odnosił się do konieczności powołania komisji ds. rosyjskich wpływów w polskiej energetyce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Marcin Horała energetyka polityka Grzegorz Jankowski