Polskie Radio
Section05
Georgette Mosbacher

"To polityka Niemiec przyczyniła się do wybuchu wojny na Ukrainie". Mosbacher jednoznacznie

- Nie chciałabym, by Niemcy znalazły się w pierwszym rzędzie krajów odbudowujących Ukrainę. Wszak to polityka Niemiec, polegająca na pozyskiwaniu taniej energii z Rosji i wspierania gazociągu Nord Stream 2, przyczyniła się do wybuchu tej wojny - powiedziała w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Georgette Mosbacher, była ambasador USA w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina USA polityka Georgette Mosbacher ŚWIAT

Georgette Mosbacher: Polsce należą się przeprosiny ze strony Unii i USA

Była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher przyznała, że "wygląda na to, że w sercu Europy musiała wybuchnąć krwawa wojna, żeby niektórzy - zwłaszcza Niemcy - uświadomili sobie konsekwencje wiązania się umowami handlowymi z Moskwą". - Uważam, że Polsce należą się przeprosiny ze strony Unii i USA - mówiła w wywiadzie dla Interii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Ukraina Rosja wojna 2022 Georgette Mosbacher

Syn Zbigniewa Brzezińskiego nowym ambasadorem USA w Polsce? Tę kandydaturę rozważa Biden

Po tym, jak w styczniu tego roku Georgette Mosbacher złożyła rezygnację z urzędu Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce, to stanowisko nie zostało obsadzone. Jak informuje "New York Times" wakat ma objąć Mark Brzeziński, syn Zbigniewa Brzezińskiego, byłego doradcy prezydenta Jimmy’ego Cartera.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone USA Joe Biden dyplomacja Georgette Mosbacher polityka

Georgette Mosbacher żegna się z funkcją ambasadora USA. "Polska jest na właściwej ścieżce"

- Polska zaczyna dzisiaj zajmować należne jej miejsce jako istotna siła w Unii Europejskiej, a z pewnością jako lider Europy Środkowo-Wschodniej. To, co widziałam utwierdziło mnie w przekonaniu, że Polska jest na właściwej ścieżce, również do zapewnienia swojego bezpieczeństwa - powiedziała w wywiadzie dla portalu wp.pl Georgette Mosbacher, dla której jest to ostatni dzień misji dyplomatycznej jako ambasadora USA w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Georgette Mosbacher USA dyplomacja polityka