Polskie Radio
Section05
głosowanie korespondencyjne

"Nie jest większym zagrożeniem niż wyjście do sklepu". Resort zdrowia o głosowaniu w lokalach

- Na pewno, to, co podkreśla nie tylko Ministerstwo Zdrowia, ale i wszyscy eksperci, wybory nie są tu większym zagrożeniem niż wyjście do sklepu, a właściwie to w sklepie jest większe zagrożenie zakażeniem niż podczas wyborów - mówił rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia głosowanie korespondencyjne polityka epidemia

Prawie 400 tys. Polaków chce głosować za granicą. Wiceszef MSZ: nigdy wcześniej nie było tylu zainteresowanych

- 387 tys. Polaków zarejestrowało się do głosowania za granicą, z tego 343 tys. zgłosiło chęć udziału w wyborach w drodze korespondencyjnej. Nigdy wcześniej tak wielu naszych rodaków za granicą nie wyraziło chęci głosowania - przekazał w środę wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne Ministerstwo Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk MSZ

"Jesteśmy od tego, by sobie poradzić". Wójt Marklowic o wyborach korespondencyjnych

- Jesteśmy od tego, by sobie poradzić - tak zarządzenie o wyłącznie korespondencyjnych wyborach prezydenckich w gminie Marklowice (woj. śląskie) komentuje jej wójt Tadeusz Chrószcz. Przyznaje jednak, że czasu na organizację jest bardzo mało i obawia się o frekwencję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne polityka kampania prezydencka wybory w Polsce śląskie Śląsk regiony

Szefowa PKW o głosowaniu korespondencyjnym: zgłosiło się ponad 143 tys. osób

Zamiar głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 28 czerwca zgłosiło w kraju 143,5 tys. osób. Wczoraj minął termin na złożenie wniosku o listowną formę głosowania dla osób niebędących w kwarantannie lub izolacji. Jak poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak, te dane są jeszcze niepełne.
Zobacz więcej na temat:  głosowanie korespondencyjne POLSKA wybory w Polsce wybory prezydenckie 2020

Głosowanie korespondencyjne bez tajemnic. Wyjaśniamy, co zrobić, by oddać głos

Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego tak w kraju, jak i za granicą przed pierwszym głosowaniem 28 czerwca dotyczy również ponownego głosowania 12 lipca. Wyborcy w kraju, którzy nie zgłosili zamiaru głosowania korespondencyjnego przed pierwszym głosowaniem, mogli zgłosić ten zamiar w ponownym głosowaniu do 30 czerwca 2020 r.
Zobacz więcej na temat:  głosowanie korespondencyjne wybory prezydenckie 2020 POLSKA

Wybory prezydenckie. Za granicą zagłosuje znacznie więcej Polaków niż pięć lat temu

330 tys. Polaków zgłosiło chęć głosowania za granicą w wyborach prezydenckich - wynika z informacji przekazywanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W 21 krajach głosowanie będzie odbywało się wyłącznie korespondencyjnie, w 6 krajach Polacy w ogóle nie będą mogli zagłosować.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Piotr Wawrzyk Ministerstwo Spraw Zagranicznych wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne Polonia

Minister Paweł Sałek: Rafał Trzaskowski nie ma interesujących propozycji w obszarze ochrony środowiska

- Mamy w Polsce bardzo dużo programów związanych z ochroną środowiska. Dlatego jestem zdziwiony propozycją Rafała Trzaskowskiego - powiedział  w Polskim Radiu 24 minister Paweł Sałek, doradca prezydenta Andrzeja Dudy. - Polska ma najlepszy system ochrony środowiska w Europie - dodał.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne Andrzej Duda Paweł Sałek