Polskie Radio
Section05
Artur Soboń

Soboń: polska gospodarka ma solidne fundamenty. Wszystko, co złe, przyszło z zewnątrz

- Gdyby nie nałożenie się na siebie trzech dużych szoków gospodarczych, czyli: epidemii, ograniczenia podaży surowców, a potem wojny, to polska gospodarka nie byłaby dziś tak targana tymi złymi czynnikami, przede wszystkim inflacją - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister finansów Artur Soboń. - Polska gospodarka ma solidne, stabilne fundamenty, wskaźniki makroekonomiczne mamy na stabilnym poziomie, a wszystko, co złe, przyszło z zewnątrz - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania Artur Soboń Ministerstwo Finansów gospodarka polska

Soboń: nie zrezygnujemy ze wsparcia tych, którzy przez inflację cierpią najbardziej

Wiceminister finansów Artur Soboń zapewnił w rozmowie z "Polska Times", że budżet państwa może udźwignąć takie wydatki, jak 14. emerytura czy dopłaty do węgla.  - Biorąc pod uwagę także nasze możliwości, planujemy wszystkie wydatki ostrożnie, ale nie zrezygnujemy z wrażliwości społecznej i ze wsparcia tych, którzy przez inflację cierpią najbardziej - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energia GOSPODARKA Artur Soboń Ministerstwo Finansów Rosja węgiel gaz

Wzrost produkcji przemysłowej. Soboń: fundamenty gospodarki są zdrowe

- Dane dotyczące produkcji świadczą o tym, że bez szoków zewnętrznych fundamenty gospodarki są zdrowe. Wojna na Ukrainie jest negatywnym szokiem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister finansów Artur Soboń, uczestnik Forum Wizja Rozwoju. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Artur Soboń POLSKA Polski Ład Ministerstwo Finansów GOSPODARKA podatki Podatki 2022 inflacja produkcja przemysłowa

Wiceminister Soboń: likwidujemy patologię dualizmu zaliczkowego w systemie podatkowym

Likwidujemy patologię, którą mieliśmy w związku z przepisami systemu podatkowego obowiązującego od 1 stycznia – powiedział w poniedziałek w Lublinie wiceminister finansów Artur Soboń, odnosząc się do likwidacji dualizmu zaliczkowego przez nowelizację ustawy o PIT, która wejdzie w życie 1 lipca br.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Artur Soboń Ministerstwo Finansów podatki Polski Ład ustawa Podatki 2022

"Transformacja energetyczna wymaga czasu". Soboń o niezależności Polski w dziedzinie dostaw ropy i gazu

W zakresie bezpieczeństwa energetycznego Polska nie była tak naiwna, jak wiele innych państw Europy Zachodniej i odrobiła swoją lekcję - powiedział wiceminister finansów Artur Soboń podczas Samorządowego Kongresu Trójmorza w Lublinie. Dodał, że transformacja energetyczna musi być prowadzona za zgodą społeczną i wymaga czasu.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo energetyczne Artur Soboń GOSPODARKA energetyka ropa naftowa gaz energia

KE zatwierdziła polski KPO. Soboń: program o kluczowym znaczeniu dla naszej gospodarki

- Chcemy zrealizować program KPO zarówno w części dotacyjnej, jak i pożyczkowej. Jest to program wieloletni, który z punktu widzenia polskiej gospodarki będzie miał kluczowe znaczenie w przyszłym roku oraz w latach 2024-25 - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Artur Soboń, wiceminister finansów.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska Artur Soboń POLSKA Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy

Polski Ład przynosi pozytywne zmiany dla przedsiębiorców. Sprawdź, jakie są korzyści

Zmiany podatkowe dla firm przyjęte w nowelizacji ustaw Polskiego Ładu to przede wszystkim wiele korzyści dla przedsiębiorców, którzy rozliczają się na zasadach ogólnych. To między innymi mechanizm zmniejszający obciążenia podatkiem i składką zdrowotną. Zmiany mają wejść w życie od 1 lipca 2022 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA przedsiębiorca przedsiębiorstwo Artur Soboń Ministerstwo Finansów Polski Ład