Polskie Radio
Section05
handel

To jeszcze nie koniec przecen, czas na cyberponiedziałek

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mają za sobą Czarny Piątek i pierwszy świąteczny weekend handlowy. Według wstępnych analiz ruch w sklepach był nieznacznie mniejszy niż przed rokiem ale wyraźnie wzrosła sprzedaż przez Internet. Dziś Amerykanie zostaną zasypani kolejnymi zniżkami i promocjami z okazji tak zwanego cyberponiedziałku. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT handel zakupy w internecie zakupy w sieci zakupy online zakupy przez internet

Zakaz handlu w niedzielę. Zmiany rozłożone w czasie

Zakaz handlu w niedziele będzie wprowadzany stopniowo. Według poprawek PiS do projektu ustawy o handlu w niedziele, którą przyjęła sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, od 1 marca 2018 będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 roku - jedna, a od 2020 roku ma obowiązywać całkowity zakaz handlu w niedziele. O zakazie handlu w niedzielę mówili w audycji Rządy Pieniądza Monika Kurtek (Bank Pocztowy), Paweł Rochowicz („Rzeczpospolita”) i Kamil Maliszewski (mBank).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 handel Sejm handel w niedzielę Prawo i Sprawiedliwość

PiS: niedziele wolne od handlu wejdą stopniowo

- W naszym projekcie, projekcie Solidarności, było zapisane by wszystkie niedziele były wolne od handlu. Na to liczyli pracownicy. Ale proponowaliśmy też stopniowe dochodzenie do tego rozwiązania i tak też ma się stać – powiedział w Polskim Radu 24 Alfred Bujara z NSZZ Solidarność. W środę wieczorem odbyło się drugie czytanie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność PSL handel hipermarket