Polskie Radio
Section05
handel

Mniej Polaków niż w poprzednim kwartale obawia się wzrostu cen. Najnowsze badanie

Obawy dotyczące dalszego wzrostu cen wyraża mniej ankietowanych Polaków niż w poprzednim kwartale - wskazano w opublikowanym badaniu firmy doradczej Deloitte. Dodano, że odsetek spodziewających się np. podwyżki cen żywności spadł o 10 pkt bazowych w porównaniu do ubiegłego kwartału.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny paliw ceny żywności inflacja stopy procentowe bank centralny handel sklep

Izera chce dotrzeć do klienta. Jak będzie wyglądała sprzedaż polskiego elektryka?

ElectroMobility Poland, właściciel marki Izera, planuje zbudować nowoczesny, efektywny i "lekki" system dystrybucji oparty na sprzedaży w internecie, a także nowoczesne formy sprzedaży bezpośredniej, takie jak m.in. zlokalizowane w miastach concept stores czy mobilne pop-up stores. Koncepcja sprzedaży, nad którą pracuje EMP, wpisuje się w zmiany, które w ostatnich latach zachodzą na rynku motoryzacyjnym, i ma stanowić atut w podjęciu konkurencji rynkowej przez nową markę z Polski.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online samochody elektryczne samochody sprzedaż handel elektromobilność kierowcy motoryzacja rynek dystrybucja

Współpraca inwestycyjna Korea Płd.-Polska. Minister Buda: Polska stanie się centrum przemysłowym Europy

Polska, dzięki współpracy inwestycyjnej z Koreą Płd., stanie się centrum przemysłowym Europy - ocenił minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Koreańskie firmy zainteresowane są współpracą m.in. w sektorze infrastruktury i energetyki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Korea Południowa produkcja przemysłowa produkcja przemysł Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju POLSKA eksport import handel

Rosja nadal finansuje wojnę sprzedażą ropy. Media: Kreml stosuje trzy strategie

Rosja stawia na wysokie ceny ropy, by finansować swoją wojnę przeciwko Ukrainie. Sankcje ograniczają ilość surowca, który może eksportować, więc Kreml liczy na to, że wzrost cen oraz wykorzystanie nowych szlaków transportowych do nowych odbiorców wyrówna straty - pisze "Economist" na swojej stronie internetowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ropa naftowa Rosja energia wojna na Ukrainie sankcje handel ŚWIAT

Rosja skutecznie omija sankcje. Państwa Zachodu ruszyły z dyplomatyczną ofensywą

Dyplomaci z USA, Wielkiej Brytanii i UE planują wspólnie naciskać na Zjednoczone Emiraty Arabskie, by te powstrzymały eksport elektroniki i innych towarów na potrzeby rosyjskiego przemysłu obronnego - podał "Wall Street Journal". Jest to część skoordynowanych wysiłków, dotyczących również innych krajów, z pomocą których Rosja omija zachodnie sankcje.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sankcje wojna na Ukrainie Rosja ŚWIAT Arabia Saudyjska handel