Polskie Radio
Section05
katastrofa budowlana

Ekspert: dzisiaj się nie buduje takich mostów jak w Genui

Wiedza i doświadczenie w budowie mostów jest o wiele większa niż 50, 60 lat temu. Prawdopodobieństwo takiej tragedii, jak ta w Genui, jest niewielkie. Ale nie niemożliwe - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl prof. Arkadiusz Madaj, kierownik Zakładu Budowy Mostów Politechniki Poznańskiej, współautor monografii "Budowa i utrzymanie mostów: wymagania techniczne, badania, naprawy".
Zobacz więcej na temat:  katastrofa budowlana mosty Włochy Europa TYLKO U NAS ŚWIAT

Cegła po cegle. Reportaż o akcji strażaków w Świebodzicach

To była wyjątkowo ciężka akcja ratunkowa, a strażacy pracowali w warunkach wszechobecnego zagrożenia. W kwietniu ubiegłego roku doszło do katastrofy budowlanej w Świebodzicach, w której zginęło 6 osób. Strażakom udało się uratować 4 mieszkańców budynku. O tamtej akcji opowiada reportaż Justyny Rapickiej z rozgłośni Polskiego Radia w Zielonej Górze, zatytułowany "Cegła po cegle"
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Kwiatkowski katastrofa budowlana straż pożarna

Świadkowie katastrofy w Genui: przez tragedią uderzył piorun

Włoska prasa cytuje osoby, które były świadkami zawalenia się wiaduktu w Genui. - Widziałem ludzi, którzy biegli w moim kierunku, byli bosi i przerażeni - powiedział dziennikowi "Corriere Della Sera" Alberto Lercari, kierowca, który cudem uniknął śmierci. Inni świadkowi mówią o potężnym piorunie, który uderzył w pylon wiaduktu tuż przed tragedią. 
Zobacz więcej na temat:  Włochy katastrofa budowlana ŚWIAT Europa mosty