X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
konflikty międzynarodowe

Wraca spór o lwy na cmentarzu Orląt Lwowskich

Polscy dyplomaci w Kijowie interweniowali u władz ukraińskich w sprawie Cmentarza Orląt Lwowskich. Chodzi o sprawę lwów na zabytkowej nekropolii. Jak informowało Polskie Radio, miejscowi radni domagają się usunięcia rzeźb lwów, które ich zdaniem są elementem polskiej propagandy. - Pierwsze groźby związane z usunięciem Lwów pojawiły się już kilka miesięcy temu. Doszło do eskalacji polsko-ukraińskiego konfliktu historycznego - mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.   
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Lwów stosunki polsko-ukraińskie POLSKA Ukraina konflikty międzynarodowe

Nocny atak rakietowy na lotnisko w Damaszku

Syryjskie władze oskarżyły w sobotę Izrael o dokonanie ataku rakietowego na międzynarodowe lotnisko w Damaszku. Niektóre z pocisków zostały zestrzelone przez syryjską obronę przeciwlotniczą, zanim dotarły do celu - podała państwowa agencja informacyjna SANA. Rzeczniczka izraelskiej armii powiedziała, że Izrael nie komentuje zagranicznych doniesień. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Syria Wojna w Syrii Damaszek Izrael Iran konflikty międzynarodowe Bliski Wschód Azja

Adam Bielan: Rosja może rozstrzygnąć, kto zwycięży w starciu chińsko-amerykańskim

– Mamy do czynienia z dużym napięciem w stosunkach amerykańsko-chińskich. Zwiększa je również wojna handlowa, którą Donald Trump wytoczył Chińczykom – powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan. W magazynie „Świat 24”, w kontekście defilady z okazji Święta Wojska Polskiego, rozmowa o możliwościach militarnych najważniejszych graczy na geopolitycznej mapie świata oraz ich wzajemnych relacjach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ameryka Chiny Rosja POLSKA konflikty międzynarodowe Waszyngton Moskwa Pekin polityka zagraniczna USA

Mija 10 lat od wybuchu wojny rosyjsko-gruzińskiej

- W ostatnich miesiącach przed sierpniem 2008 roku dochodziło do dantejskich scen. Nocą separatyści oddawali w kierunku gruzińskich wiosek salwy z karabinów maszynowych. Dochodziło do prowokacji - mówił w PR24 Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia. Gościem Polskiego Radia 24 był też Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Gruzja Rosja Moskwa Tbilisi konflikty międzynarodowe Abchazja Osetia Południowa

Jacek Czaputowicz na forum RB ONZ przypomina o Ukrainie

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz wezwał społeczność międzynarodową, by nie zapomniała o Ukrainie. Szef polskiej dyplomacji przewodniczy w Nowym Jorku posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, poświęconym konfliktowi w tym kraju, który pochłonął już 2800 ofiar śmiertelnych wśród cywilów i zmusił półtora miliona osób do opuszczenia swoich domów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina konflikty międzynarodowe Rosja Jacek Czaputowicz