Polskie Radio
Section05
Łukasz Karusta

Mecz Polska-Kolumbia. "Mieliśmy szansę wyjść z tej grupy"

– Wydawałoby się, że 2016 rok, kiedy doszliśmy do ćwierćfinału na mistrzostwach Europy, był punktem zwrotnym w polskiej piłce nożnej. Dlatego nie mogę wybaczyć naszej kadrze przegranej z Senegalem – stwierdził w "Pulsie Trójki" Antoni Bugajski, dziennikarz "Przeglądu Sportowego". O porażce Polaków mówił też Paweł Czado z "Gazety Wyborczej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka mundial 2018 Łukasz Karusta

Dyplomatyczne szachy z chińskimi interesami w tle

– Cały Kim Dzong Un, jego siła i pozycja, jest tak naprawdę funkcją polityki chińskiej – powiedział w "Pulsie Trójki" Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego przed pierwszym w historii spotkaniem przywódców USA i Korei Północnej. Jakub Chmielnik z tygodnika "Wprost" wskazał, że Donald Trump zaszantażował Chiny, by użyć ich do zmiany stanowiska Kim Dzong Una.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT szczyt w Singapurze Łukasz Karusta Donald Trump Kim Dzong Un USA Korea Północna Chiny

Minister: Polska jest piątym najbiedniejszym krajem UE

Prrojekt budżetu KE w odniesieniu do dochodu narodowego brutto jest mniej więcej na tym samym poziomie. Ale środki przeznaczone na politykę spójności i rolną są znacząco mniejsze. 10-procentowe obcięcie w przypadku polityki spójności, a nie 7-procentowe, jak deklarowała KE. Myśmy to policzyli. Głębsze są jeszcze cięcia we wspólnej polityce rolnej – nie 5, ale 15 procent – mówił minister Jerzy Kwieciński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Jerzy Kwieciński Łukasz Karusta budżet ue