Polskie Radio
Section05
Magdalena Grzebałkowska

Magdalena Grzebałkowska: nasze społeczeństwo nie wyciąga wniosków z historii

- Te ciekawe opowieści pokazują, że ludzkość zawsze zwycięży. Niezależnie od tego, w jak strasznym bagnie jesteśmy, to zawsze potem zaczyna się życie. Wbrew pozorom ta książka może dawać nadzieję. Jeszcze jedna obserwacja: tyle dzieci i młodzieży skupiają różne organizacje paramilitarne, wszystko się powtarza, musimy pamiętać o przeszłości - mówiła na antenie Dwójki Magdalena Grzebałkowska.
Zobacz więcej na temat:  KSIĄŻKA literatura Magdalena Grzebałkowska Aldona Łaniewska-Wołłk reportaż Dwójka

Magdalena Grzebałkowska: Komeda był szalenie tajemniczy

- Zawsze po napisaniu książki uważam, że była ona najtrudniejsza z moich wszystkich dotychczasowych. Wydaje mi się jednak, że za 2-3 lata, jak już będę miała zdystansowany osąd, to mimo wszystko powiem, że właśnie ta była najtrudniejsza z racji braku materiałów i dużego oddalenia od mojego bohatera w czasie - mówiła autorka książki "Komeda. Osobiste życie jazzu".
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Komeda Jazz KSIĄŻKA MUZYKA Magdalena Grzebałkowska KULTURA

1945 rok. Już nie wojna, a jeszcze nie pokój

W najbliższą sobotę, 6 maja, tuż przed kolejną rocznicą zakończenia II wś., zapraszamy do radiowej Jedynki na premierę słuchowiska zrealizowanego na podstawie książki Magdaleny Grzebałkowskiej pt. "1945. Wojna i pokój". Adaptacja i reżyseria Jacka Papisa. Reportetrska opowieść Magdaleny Grzebałkowskiej została nagrodzona tytułem Książki Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy słuchowisko Magdalena Grzebałkowska

Znamy zwycięzców Plebiscytu Radiowego Domu Kultury!

Słuchacze zdecydowali! Wybrali zwycięzców plebiscytu podsumowującego rok 2015 w trzech kategoriach: najlepsza książka, najlepsza płyta i najciekawsze wydarzenie kulturalne. Trójka laureatów to Magdalena Grzebałkowska, Taco Hemingway oraz Miuosh, Jimek i NOSPR.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Obszańska Agnieszka Szydłowska KULTURA literatura Michał Nogaś MUZYKA NOSPR plebiscyt Taco Hemingway Trójka Magdalena Grzebałkowska