Polskie Radio
Section05
ministerstwo sportu

Ekstraklasa w nowej rzeczywistości. Poznamy mistrza, "jeśli nie pojawią się niespodziewane przeciwności"

- Mamy szansę nie tylko wznowić, ale też dokończyć rozgrywki - podkreślił prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki w komunikacie spółki po tym, jak rząd dał zielone światło na powrót piłkarzy na ligowe boiska. Pierwsze mecze mają zostać rozegrane 29 maja. Planowane zakończenie sezonu - 19 lipca.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Legia Warszawa Cracovia ministerstwo sportu

Wesela w dobie pandemii. Premier: decyzja o zwiększeniu liczby osób na razie nie zapadła

- Rząd na razie nie podjął decyzji pozwalającej na udział w weselach większej liczby osób - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Ta kwestia ma zależeć od dalszego rozwoju epidemii, podobnie jak otwarcie siłowni i kubów fitness, o czym poinformowała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 społeczeństwo premier Mateusz Morawiecki Danuta Dmowska-Andrzejuk ministerstwo sportu POLSKA infografika

Kiedy wróci Ekstraklasa? Premier czeka na propozycję PZPN i zapowiada mecze bez kibiców

Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy zostaną wznowione najwcześniej za miesiąc, a mecze będą rozgrywane bez publiczności - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że czeka na propozycję ze strony PZPN, jak mógłby wyglądać powrót do gry.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa koronawirus PZPN Mateusz Morawiecki Zbigniew Boniek Danuta Dmowska-Andrzejuk ministerstwo sportu

Polski sport ruszy 20 kwietnia? Na początek otwarcie Centralnych Ośrodków Sportu

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk w rozmowie z TVP Sport przyznała, że od 20 kwietnia może ruszyć "odmrażanie" polskiego sportu. Jesteśmy przygotowani, bo złożyłam propozycję, jak moglibyśmy powoli "odmrażać" naszych sportowców, z naciskiem na tych najwybitniejszych - powiedziała. Jako pierwsze miałyby zostać otwarte Centralne Ośrodki Sportu. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Danuta Dmowska-Andrzejuk ministerstwo sportu koronawirus Koronawirus w Polsce

TYLKO U NAS Minister sportu: w resorcie pracują ludzie fachowi. Liczę, że osiągniemy bardzo wiele

- Mija tydzień od momentu, kiedy zostałam ministrem sportu (...) nie ze wszystkim w ministerstwie zdążyłam się już poznać, ale z tego co się zorientowałam, są to ludzie, którzy robią bardzo dobrą pracę na rzecz sportu - mówi minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu w rozmowie z Mateuszem Ligęzą z radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  Danuta Dmowska-Andrzejuk ministerstwo sportu SPORT

TYLKO U NAS "Danka bardzo lubi wyzwania". Polski sport otwiera nowy etap

- Nie poddaje się, a teraz stoi przed nią nowe zadanie. A Danka bardzo lubi nowe wyzwania i ma już swoje pomysły. Mam nadzieję, że je przeanalizuje i przy współpracy odpowiednich ludzi będzie dobrym ministrem - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Monika Maciejewska, była florecistka i szpadzistka - czterokrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy. W czwartek prezydent RP Andrzej Duda powołał Danutę Dmowską-Andrzejuk na stanowisko ministra sportu w rządzie Mateusza Morawieckiego. 
Zobacz więcej na temat:  Danuta Dmowska-Andrzejuk ministerstwo sportu SPORT sport na antenie