Polskie Radio
Section05
ministerstwo sportu

Coraz więcej kibiców na stadionach Ekstraklasy? Minister sportu przedstawiła plan

- Nie wiem, czy powinnam o tym, mówić, ale będziemy zwiększać limity kibiców na stadionach - powiedziała w rozmowie z Interią Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu. Obecnie na stadionach Ekstraklasy kibice mogą wypełnić 25 proc. dostępnych miejsc. Plany dotyczą kolejnego sezonu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa ministerstwo sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk Koronawirus w Polsce koronawirus

Przygotowania do nowego sezonu PGNiG Superligi. Danuta Dmowska-Andrzejuk: zależy nam, aby sport wrócił do życia

W środę 3 czerwca, biuro Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz siedzibę Superligi  Sp. z o.o. odwiedziła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz oraz kierownictwo ZPRP i Superligi Sp. z o.o. Podczas wizyty rozmawiano o kierunkach rozwoju i systemie szkolenia w piłce ręcznej, a także bezpiecznym powrocie na boiska oraz normalizacji rozgrywek krajowych i międzynarodowych w nowym sezonie.  
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka ręczna Danuta Dmowska-Andrzejuk ministerstwo sportu

Premier: potrzebujemy więcej zadaszonych boisk, niech dzieci grają cały rok

Podczas wizyty w Wiśniowej Górze premier Mateusz Morawiecki podkreślił konieczność zwiększenia liczby zadaszonych boisk, na których przez cały rok mogłyby trenować dzieci i młodzież. W Gminnym Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym, który otrzyma dofinansowanie w ramach pilotażowego programu zadaszenia pełnowymiarowych boisk piłkarskich, premier mówił, że Polsce potrzeba jak najwięcej takich obiektów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Mateusz Morawiecki kancelaria premiera ministerstwo sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk

Ekstraklasa w nowej rzeczywistości. Poznamy mistrza, "jeśli nie pojawią się niespodziewane przeciwności"

- Mamy szansę nie tylko wznowić, ale też dokończyć rozgrywki - podkreślił prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki w komunikacie spółki po tym, jak rząd dał zielone światło na powrót piłkarzy na ligowe boiska. Pierwsze mecze mają zostać rozegrane 29 maja. Planowane zakończenie sezonu - 19 lipca.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Legia Warszawa Cracovia ministerstwo sportu

Wesela w dobie pandemii. Premier: decyzja o zwiększeniu liczby osób na razie nie zapadła

- Rząd na razie nie podjął decyzji pozwalającej na udział w weselach większej liczby osób - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Ta kwestia ma zależeć od dalszego rozwoju epidemii, podobnie jak otwarcie siłowni i kubów fitness, o czym poinformowała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 społeczeństwo premier Mateusz Morawiecki Danuta Dmowska-Andrzejuk ministerstwo sportu POLSKA infografika

Kiedy wróci Ekstraklasa? Premier czeka na propozycję PZPN i zapowiada mecze bez kibiców

Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy zostaną wznowione najwcześniej za miesiąc, a mecze będą rozgrywane bez publiczności - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że czeka na propozycję ze strony PZPN, jak mógłby wyglądać powrót do gry.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa koronawirus PZPN Mateusz Morawiecki Zbigniew Boniek Danuta Dmowska-Andrzejuk ministerstwo sportu

Polski sport ruszy 20 kwietnia? Na początek otwarcie Centralnych Ośrodków Sportu

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk w rozmowie z TVP Sport przyznała, że od 20 kwietnia może ruszyć "odmrażanie" polskiego sportu. Jesteśmy przygotowani, bo złożyłam propozycję, jak moglibyśmy powoli "odmrażać" naszych sportowców, z naciskiem na tych najwybitniejszych - powiedziała. Jako pierwsze miałyby zostać otwarte Centralne Ośrodki Sportu. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Danuta Dmowska-Andrzejuk ministerstwo sportu koronawirus Koronawirus w Polsce