Polskie Radio
Section05
noImage

UE chce rozszerzyć swoje kompetencje o lasy. Raś: nie przeceniałbym tej informacji

Według projektu unijnej Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności około 30 proc. powierzchni lasów w każdym kraju Unii Europejskiej ma być objęte ochroną. - Nie przeceniałbym tej informacji, żeby robić z tego temat jakiejś poważnej debaty w kraju - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia Ireneusz Raś. Poseł Koalicji Polskiej dodał, że na to musiałyby się zgodzić wszystkie kraje UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce wybory parlamentarne prawo ustawa Ireneusz Raś Krzysztof Świątek

Joe Biden w Polsce. Szrot: symboliczna wizyta, podkreślająca rangę Polski w regionie

- Relacje polsko-amerykańskie są bardzo intensywne, bardzo regularne, zarówno jeśli chodzi o ośrodek prezydencki, jak i rządowy. Za chwilę pan minister Marcin Przydacz udaje się do Waszyngtonu, w celu ustalenia bardzo ważnych dla Polski kwestii bezpieczeństwa - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta RP. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Szrot Joe Biden USA Trójka Beata Michniewicz

Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym w Senacie. Morawska-Stanecka: zapewnimy konstytucyjność ustawie

- Plan jest taki, żeby ustawa o Sądzie Najwyższym zyskała w Senacie atrybut konstytucyjności, jakiego nie posiadała od początku - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Gabriela Morawska-Stanecka. Wicemarszałek Senatu podkreśliła, że nie ma pewności, czy PiS odrzuci wszystkie poprawki Senatu.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Senat POLSKA polityka Sąd Najwyższy Krajowy Program Odbudowy Trójka Bartłomiej Graczak Gabriela Morawska-Stanecka

Rok od ataku Rosji na Ukrainę. Biden z wizytą w Europie? Szef BBN: różne warianty są rozważane

- Obecność pana prezydenta Joe Bidena zawsze stanowi dowód i wyznacznik kierunków zainteresowania strategicznego Stanów Zjednoczonych jako państwa, a dziś interes wolnego świata jest na wolnej i suwerennej Ukrainie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef BBN Jacek Siewiera, pytany o możliwość wizyty w Europie prezydenta USA Joe Bidena rok po eskalacji rosyjskiej wojny na Ukrainie. - Oczy całego świata zwrócone są w tę stronę, natomiast szczegółowe scenariusze mogą być bardzo różne - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Siewiera wojna na Ukrainie USA Joe Biden

"Śniadanie w Trójce". Politycy o możliwości wpływania przez Rosję na sytuację w PE

- To kwestia, która wymaga zbadania do samego dna, dla wiarygodności Unii Europejskiej i jej struktur - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia, Małgorzata Paprocka z Kancelarii Prezydenta RP. Gośćmi "Śniadania w Trójce" prowadzonym przez Beatę Michniewicz byli jeszcze: Grzegorz Schetyna (Koalicja Obywatelska PO), Krzysztof Hetman (Polskie Stronnictwo Ludowe), Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka

Andrzej Jagodziński Trio i goście - potrójny jubileusz w Dwójce [ZOBACZ WIDEO]

W cyklu "Jazz.PL" tym razem miał miejsce wyjątkowy koncert w Studiu im. W. Lutosławskiego. Było to potrójne świętowanie: 80. urodzin Czesława Bartkowskiego, 70. urodzin Andrzeja Jagodzińskiego oraz trzydziestu lat działalności jego tria. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego niezwykłego koncertu!
Zobacz więcej na temat:  Jazz Andrzej Jagodziński Ewa Bem Agnieszka Wilczyńska Henryk Miśkiewicz Robert Majewski Dwójka pr poleca

Tusk przeciwny zmianom prawa wyborczego. Szwed: czy wg PO zagrożeniem jest większa przejrzystość?

- Znamy wypowiedzi Donalda Tuska, który stara się odwracać kota ogonem. Nowelizacja Kodeksu wyborczego ma służyć temu, aby wybory były bardziej przejrzyste, aby dostępność do lokali była ułatwiona. Gdzie tu jest zagrożenie dla demokracji? - pytał w Programie 1 Polskiego wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Szwed Donald Tusk Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska opozycja polityka Jerzy Jachowicz POLSKA

Marcin Przydacz: relacje polsko-amerykańskie nigdy nie były lepsze niż teraz

Zarówno amerykański sekretarz stanu Antony Blinken, jak i ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski mówią o stosunkach polsko-amerykańskich w taki sam sposób - że nigdy nie było lepszego statusu relacji na linii Warszawa-Waszyngton niż teraz. Te relacje są aktualnie najlepsze w historii - skomentował na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marcin Przydacz stosunki polsko-amerykańskie Katarzyna Gójska