Polskie Radio
Section05
Piwnica pod Baranami

Piotr Skrzynecki. Założyciel Piwnicy pod Baranami

– Jesteśmy wysepką w morzu: bestialstwa, szarzyzny, głupoty, łajdactwa, cynizmu i nietolerancji – mówił współtwórca i konferansjer legendarnego krakowskiego kabaretu. 12 września wspominamy 93. rocznicę urodzin Piotra Skrzyneckiego. To dobra okazja, by powrócić do wielu radiowych nagrań związanych z jego życiem i działalnością. 
Zobacz więcej na temat:  Kraków Piotr Skrzynecki Piwnica pod Baranami HISTORIA historia Polski

Piwnica pod Baranami, Rynek i teatry. Anna Dymna oprowadza po Krakowie

Kulturalna stolica Polski, jedno z najbardziej rozpoznawalnych polskich miast na świecie. Kraków. Każdy kto choć raz tu przyjedzie, odnajdzie własne inspiracje i niepowtarzalne doznania. O swoim Krakowie, wyjątkowych ludziach i ważnych miejscach, w "Lecie z Radiem", opowiadała Anna Dymna.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Kraków Agnieszka Kunikowska Anna Dymna Piwnica pod Baranami Wawel Stary Teatr w Krakowie

Życzenia ministra kultury dla Zygmunta Koniecznego. "Inspiracja dla kolejnych generacji artystów"

"Niech mi wolno będzie podziękować za wszystkie wspaniałe chwile i wzruszenia, których dostarczyła Pańska twórczość oraz za znakomity wkład w rozwój polskiej kultury, stanowiący inspirację dla kolejnych generacji artystów" - napisał minister kultury Piotr Gliński w liście do Zygmunta Koniecznego z okazji 85. urodzin artysty. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zygmunt Konieczny społeczeństwo KULTURA Piwnica pod Baranami

Leszek Długosz: w nastroju nostalgicznym to ja jestem nieustannie

- Zwyciężył we mnie niesłychany egoista, bo zawsze chciałem w życiu robić to, co mnie najbardziej interesowało. Był to pewien rodzaj komponowania, muzykowania, grania, potem również śpiewania, a także pisania, z którego najbardziej cenię jego najtrudniejszą formę, czyli poezję - mówił w Dwójce poeta, kompozytor, aktor, jubilat Leszek Długosz.
Zobacz więcej na temat:  Piwnica pod Baranami Leszek Długosz Dwójka Piotr Skrzynecki KULTURA