Polskie Radio
Section05
podróże

Józef Warszewicz - powstaniec listopadowy, podróżnik, zasłużony botanik

- W pożyciu dosyć szorstki, lecz szczery i uprzejmy, zamiłowany do namiętności w swoim zawodzie, poza granicami jego nic go pociągnąć nie zdoła - tak o Józefie Warszewiczu pisano w "Tygodniku Ilustrowanym" w 1861 roku. 8 września 2022 roku wspominamy 210. rocznicę urodzin tego intrygującego podróżnika i znakomitego botanika. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA historia Polski ogród botaniczny Ameryka Środkowa Ameryka Południowa podróże

Wakacje we wrześniu w Polsce? Sposoby na udany wypoczynek poza sezonem

Latem turystyczne miejscowości tętnią życiem, wielu turystów właśnie wtedy korzysta z upragnionego wypoczynku. Warto pamiętać, że również wczesną jesienią możemy wyjechać na udany urlop. - Polska ma ogromną ilość atrakcji, polecam szczególnie większe miasta, które ucierpiały z powodu braku turystów za granicą - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia dr Adam Karpiński, ekspert rynku turystycznego. 
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska wypoczynek aktywność fizyczna urlop turystyka podróże Karkonosze

Czym jest bikepacking?

Wydaje się, że od czasu pandemii COVID-19 turystyka rowerowa przeżywa swoją kolejną młodość. Coraz więcej osób decyduje się na zakup jednośladu, aby nie tylko dojeżdżać nim do pracy, ale także spędzać wolny czas podczas bliższych lub dalszych tras. Niektórzy z nas potrafią spędzić na siodełku całe wakacje!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 rower podróże wakacje wakacje 2022 turystyka

Jacek Słowak i Chata Podróżnika. „Nie chcę być daleko od Polski”

Podróżuje od 30 lat. Przeszedł i przejechał cały świat. Jak sam przyznaje, w niektórych krajach zatrzymywał się na dłużej, w innych był na chwilę. Znalazł kilka pięknych miejsc, gdzie mógłby osiąść na stałe. Jednak jego serce skradły Góry Świętokrzyskie. „Urodziłem się w Kielcach. Tu mam rodzinę, bliskie mi osoby. Nie chcę być daleko” - mówi Jacek Słowak, podróżnik, twórca Chaty Podróżnika.
Zobacz więcej na temat:  emigracja podróże Afryka Góry Świętokrzyskie Polonia podróże zagraniczne turystyka Kielce Małgorzata Frydrych

Od Jakuszyc po Czarną Hańczę. "Lato z Radiem" znów ruszyło w Polskę!

"Lato z Radiem" to nie tylko doskonała muzyka i konkursy. To również podróże po Polsce. To setki tysięcy przejechanych kilometrów, mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia. Również w tym roku, nasi reporterzy ruszyli w trasę i odkrywali przed słuchaczami uroki Polski.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Ostrołęka Myślenice Sieradz Stegna Legnica Jakuszyce Anna Dymna podróże Jerzy Skoczylas Ryszard Rynkowski Tarnów Kraków