Polskie Radio
Section05

polityka

Trump ujawnia, czego chce dla świata. Szczegóły strategii

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego, którą prezydenci zazwyczaj publikują raz na kadencję, zawiera formalne oświadczenie na temat globalnych priorytetów USA. Portal "Politico" opisał szczegóły strategii, którą podzielił się z opinią publiczną Biały Dom. 33-stronicowy dokument stanowi "rzadkie formalne wyjaśnienie" - jak podaje serwis - ogólnego światopoglądu Donalda Trumpa, głównie w zakresie polityki zagranicznej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Donald Trump Stany Zjednoczone

Pacjenci bez wizyt. "Odpowiada za to dyrektor placówki"

Rząd szuka oszczędności w ochronie zdrowia, w budżecie NFZ brakuje ponad 20 mln zł. - Musimy pamiętać o tym, że za planowanie świadczeń tak, aby one były udzielane przez cały rok, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przede wszystkim odpowiedzialny jest dyrektor placówki - stwierdził w radiowej Trójce Jakub Szulc, wiceprezes Narodowego Funduszu Zdrowia. 
Zobacz więcej na temat:  Renata Grochal POLSKA NFZ służba zdrowia budżet

TYLKO U NAS Kłopoty NFZ. "Leszczyna odkręciła kurek z pieniędzmi"

Poseł PiS Janusz Cieszyński przyczyny obecnej, złej sytuacji finansowej NFZ upatruje w działaniach byłej ministry zdrowia Izabeli Leszczyny. - Odrzuciła reformy rozpoczęte przez Adama Niedzielskiego i odkręciła kurek z pieniędzmi, żeby zrobić dobrze uprzywilejowanym grupom. Po dwóch latach doprowadziła do realnego bankructwa NFZ-u. Tak źle nigdy wcześniej nie było - ocenił polityk w Polskim Radiu 24. 
Zobacz więcej na temat:  Konfederacja POLSKA Janusz Cieszyński służba zdrowia

POLSKIE RADIO 24 Spór o uprawnienia prezydenta. "Nie jest królem słońca"

Narasta spór wokół działań i kompetencji prezydenta, który zablokował m.in. nominacje dla oficerów służb specjalnych. - Prezydent również działa w granicach i na podstawie prawa. I jeśli on tak dalece narusza swoje uprawnienia - i właściwie odczytuje swoją rolę jako wyłącznie hamulcowego - to ktoś powinien te działania skontrolować - stwierdził europoseł KO Michał Wawrykiewicz w Polskim Radiu 24. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Wawrykiewicz KO prezydent Karol Nawrocki sąd