Polskie Radio
Section05
POLSA

PR24 Dr Sławosz Uznański wybrany przez ESA. "Jestem z tego dumny. Liczę, że zostanę przypisany do misji"

- Myślę, że niesamowitym przeżyciem byłoby spojrzenie na kulę ziemską z przestrzeni kosmicznej. Jestem dumny z tego, że zostałem wybrany do Rezerwy Astronautów ESA. Liczę, że zostanę przypisany do misji - podkreślił w Polskim Radiu 24 dr Sławosz Uznański, astronauta rezerwowy Europejskiej Agencji Kosmicznej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo POLSKA kosmos POLSA esa badania

Szef NATO: wysyłamy sygnał, że jesteśmy gotowi bronić każdego centymetra kwadratowego Sojuszu

Kraje NATO zwiększają swoje zdolności bojowe, co wysyła jasny sygnał, że jesteśmy gotowi bronić każdego centymetra kwadratowego terytorium Sojuszu - powiedział sekretarz generalny Jens Stoltenberg na konferencji zorganizowanej przez instytut Aspen i German Marshall Fund w Bukareszcie.
Zobacz więcej na temat:  Senat NATO Ukraina Kijów Bukareszt Mateusz Morawiecki wojna na Ukrainie kosmos POLSA

Polska będzie miała własne systemy satelitarne. POLSA: weźmiemy udział w eksploracji kosmosu

Systemy satelitarnego obrazowania, przetwarzania i udostępniania danych, udział w misjach kosmicznych i w eksploracji Księżyca, to plany Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA. Jak przypomniał jej szef, prof. Grzegorz Wrochna, już dzisiaj polski sektor kosmiczny to kilkadziesiąt firm stricte kosmicznych, 400 firm zarejestrowanych jest w bazie danych Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), a 150 już świadczyło usługi dla POLSA.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kosmos POLSA firma księżyc satelita POLSKA

Jedna lista wyborcza opozycji? Prof. Drzonek: to korzystne rozwiązanie tylko dla PO

- Opozycja może rozważać wariant, w którym z PO wychodzi Rafał Trzaskowski ze znaczącą grupą polityków samorządowych, ale PSL czy Polska 2050 nie powinny myśleć o przyklejaniu się do kogokolwiek - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Drzonek z Uniwersytetu Szczecińskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSA opozycja Platforma Obywatelska Polska 2050 PSL-Koalicja Polska Sojusz Lewicy Demokratycznej wybory w Polsce

Szef POLSA: w Polsce będzie stanowisko startowe rakiet kosmicznych

- Polska już dawno temu weszła do gry w kosmosie. Od pół wieku wysyłamy różne instrumenty przy okazji rozmaitych misji kosmicznych, kiedyś w programie Interkosmos, a od 10 lat w ramach misji Europejskiej Agencji Kosmicznej. Powoli jednak możliwości wynoszenia w kosmos stają się wąskim gardłem dla sektora kosmicznego - mówił w radiowej Jedynce prof. Grzegorz Wrochna, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA.
Zobacz więcej na temat:  Dorota Truszczak kosmos POLSA NAUKA satelita

Eurodeputowany PiS: histeryczne reakcje po Warsaw Summit świadczą o jego sukcesie

- Demokracja polega na różnych zdaniach i programach politycznych, które się ze sobą ścierają i pewna tendencja do zawłaszczania życia publicznego, pojawia się zarówno w Polsce, jak i na poziomie Unii Europejskiej. Wszystkie negatywne pojęcia, które się pojawiają, są elementem walki politycznej. Histeryczne reakcje na spotkanie w Warszawie świadczą o jego sukcesie - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.
Zobacz więcej na temat:  POLSA Warszawa Unia Europejska konserwatyzm Zdzisław Krasnodębski Prawo i Sprawiedliwość polityka demokracja opozycja Małgorzata Raczyńska-Weinsberg