Polskie Radio
Section05
pr poleca koncerty dwójka

Grażyna Auguścik i trio Kuby Stankiewicza w repertuarze Victora Younga [ZOBACZ WIDEO]

W cyklu Jazz.PL królowała muzyka Victora Younga. Kompozytor o polskich korzeniach zmienił oblicze amerykańskiej muzyki filmowej i popularnej, a utwory jego autorstwa zyskały miano standardów jazzowych. "Stella by Starlight", "My Foolish Heart", czy "When I Fall in Love" wykonywały takie sławy jak Ella Fitzgerald, Frank Sinatra, Nat King Cole, Charlie Parker, Miles Davis czy Stan Getz, ale także gwiazdy wywodzące się z innych gatunków muzycznych od Ricka Astleya po Celine Dion.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Roch Siciński Grażyna Auguścik Wojciech Pulcyn Kuba Stankiewicz Sebastian Frankiewicz Victor Young

O.N.E. w cyklu Jazz.PL [ZOBACZ WIDEO]

Zespół O.N.E. to pierwszy w pełni kobiecy zespół jazzowy w Polsce. Powstał kilka lat temu, dla żartu, przy okazji Dnia Kobiet. O.N.E. tworzą: saksofonistka Monia Muc, pianistka Pola Atmańska, kontrabasistka Kamila Drabek i perkusistka Patrycja Wybrańczyk. Artystki zagrały w Dwójkowym cyklu Jazz.pl. Transmisja koncertu odbyła się na antenie Dwójki oraz w streamingu wideo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych stacji.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Dwójka

Koncertowa wizytówka zespołu Hinode Tapes [ZOBACZ WIDEO]

Materiał, dzięki uprzejmości gdańskiego klubu muzycznego Ziemia, został nagrany na żywo bez udziału publiczności 6 października tego roku, specjalnie na potrzeby "Miejscówki z Dwójką". Dwa pierwsze utwory to materiał z debiutanckiego albumu "Hinode Tapes". Cała reszta to nieplanowana improwizacja, która zaowocowała stworzeniem zupełnie nowych kompozycji – są one w całości premierowe. Koncert w pełni oddaje ducha, charakter i różnorodność gatunkową zespołu. Przeżyjmy to jeszcze raz! 
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką improwizacja koncert

Ewa Bem na specjalnym koncercie w Studiu im. W. Lutosławskiego [ZOBACZ WIDEO]

W piątek, 30 września, w ramach najdłuższego festiwalu jazzowego w Polsce - Dwójkowego Jazz.PL - królowa polskiego jazzu wystąpiła w Studiu im. Witolda Lutosławskiego. Towarzyszyli jej znakomici muzycy: Andrzej Jagodziński, Adam Cegielski, Robert Majewski i Czesław Bartkowski. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego wyjątkowego koncertu!
Zobacz więcej na temat:  Ewa Bem Jazz koncert Dwójka studio Lutosławskiego studio im. Witolda Lutosławskiego