Polskie Radio
Section05
Kazimierz Ujazdowski

"Doradzałbym wycofanie się z tego pomysłu". Senator KO o stanowisku Platformy ws. aborcji

- Uważam, że partia centrowa nie powinna narzucać jednego stanowiska w kwestii aborcji, która należy do wyboru sumienia i ma charakter moralny; jestem zaskoczony podjętą w PO decyzją, doradzałbym jej zmianę i wycofanie się z tego pomysłu - powiedział senator KO Kazimierz Michał Ujazdowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Kazimierz Ujazdowski Trybunał Konstytucyjny

Paweł Kasprzak: Schetyna i Ujazdowski mają "cwaniackie deale"

Lider Obywateli RP Paweł Kasprzak ponawia apel o debatę z Kazimierzem Michałem Ujazdowskim. - Trzeba pozwolić wyborcom wybrać. To jest coś, co podnosiliśmy wielokrotnie - powiedział Kasprzak, który jest kandydatem do Senatu. Zatrzegł, że nie ufa liderom Koalicji Obywatelskiej, którzy zawierają "niezrozumiałe, cwaniackie deale".
Zobacz więcej na temat:  obywatele RP Senat Grzegorz Schetyna Kazimierz Ujazdowski Warszawa POLSKA

Obywatele RP żądają debaty z Kazimierzem Ujazdowskim

Lider ruchu "Obywatele RP" Paweł Kasprzak powiedział, że żąda debaty z Kazimierzem Ujazdowskim, który ma być kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Senatu z okręgu warszawskiego. Zapowiedział, że wycofa swoją kandydaturę w senackich wyborach, jeśli sondaże wskażą większe poparcie dla Kazimierza Ujazdowskiego.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Warszawa Wybory parlamentarne 2019 Senat Kazimierz Ujazdowski obywatele RP

Polityk PO: myślę, że we Wrocławiu wystartuje Jacek Sutryk

- Sytuacja polityczna się zmienia. Koalicja Obywatelska miała być budowana na poziomie sejmików województw. Teraz wchodzimy na poziom dużych miast i stąd też poszukiwanie możliwości zbudowania kompromisu we Wrocławiu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Waldemar Sługocki, senator Platformy Obywatelskiej, która zmieniła decyzję ws. kandydata na prezydenta wspomnianego miasta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Kazimierz Ujazdowski wybory samorządowe

Kazimierz Ujazdowski bez poparcia PO we Wrocławiu

Platforma Obywatelska wycofuje poparcie dla kandydata na prezydenta Wrocławia, Kazimierza Michała Ujazdowskiego - poinformował szef tej partii, Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta wskaże Nowoczesna. W Polskim Radiu 24 komentarz Marcina Makowskiego, publicysty "Do Rzeczy" i "Wirtualnej Polski". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wrocław wybory samorządowe Kazimierz Ujazdowski Platforma Obywatelska Nowoczesna Grzegorz Schetyna Katarzyna Lubnauer polityka

"Ujazdowski raz aspiruje na szefa PiS, raz na wiceszefa PO"

- Grzegorz Schetyna zdeprecjonował, odepchnął własnego kandydata we Wrocławiu i postawił na kandydata, który do niedawna był w PiS-ie. Nie rozumiem logiki takiego myślenia w PO i takiej szarpaniny. Schetyna nie skonsultował tego nawet z własnymi członkami klubu poselskiego – powiedział w audycji 24 Pytania Marek Jakubiak z Kukiz’15. Gość mówił także o trudnej sytuacji przedsiębiorców w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kazimierz Ujazdowski Wrocław

Czy Patryk Jaki powalczy o Warszawę?

Trwają przymiarki do kandydatów partii na prezydentów miast w wyborach samorządowych. Patryk Jaki jest obok Michała Dworczyka jednym z faworytów do otrzymania nominacji w Warszawie z ramienia Zjednoczonej Prawicy, natomiast Kazimierz Ujazdowski został wskazany przez przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę jako kandydat partii na prezydenta Wrocławia. O wyborach samorządowych mówili w audycji Debata Dnia Adam Borowski („Gazeta Polska Codziennie”) i Jakub Szczepański („Fakt”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe Wrocław Kazimierz Ujazdowski Patryk Jaki