Polskie Radio
Section05
Sosnowiec

Trwa XX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej

W dniach 5-12 września w Sosnowcu odbywa się wyjątkowe wydarzenie kulturalne. "XX Międzynarodowy Festiwal Dni Muzyki i Znanej i Nieznanej - Muzyka z Nowego Świata" ma na celu ukazanie twórczości muzycznej Ameryki Południowej i Północnej w zestawieniu z inspiracjami i fascynacjami polskich i hiszpańskich twórców oraz wykonawców. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA piosenka Sosnowiec Paweł Sztompke

Sprawa śmierci 11-letniego Sebastiana. Zatrzymany 41-latek usłyszał zarzuty

Przesłuchanie 41-latka z Sosnowca podejrzanego o zabójstwo 11-letniego Sebastiana będzie kontynuowane we wtorek rano. Poinformował o tym Polskie Radio Katowice rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski. Zaznaczył, że proces składania wyjaśnień jeszcze się nie zakończył. Prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzut zabójstwa 11-letniego dziecka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura Sosnowiec

Ogromny pożar w Sosnowcu. Płonie składowisko odpadów chemicznych

Ogromny pożar wybuchł w Sosnowcu przy ulicy Radocha. Palą się tam pojemniki z nieznaną substancją, prawdopodobnie z chemikaliami. Straż pożarna przygotowuje się do próby zduszenia pożaru - poinformował w środę wieczorem na briefingu śląski komendant PSP Jacek Kleszczewski. Obecnie pożar nadal jest nieopanowany, walczy z nim 55 zastępów strażaków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony służby i bezpieczeństwo straż pożarna pożar Sosnowiec śląskie