Polskie Radio
Section05
Piotr Apel

"Szukamy kandydata wolnego od uwikłań politycznych"

– Szukamy kandydata wolnego od uwikłań politycznych i związków z „patologiczną warszawką” – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Apel. Poseł Kukiz’15 na naszej antenie podkreślał, że człowiek, który będzie pretendować z ramienia jego ugrupowania na stanowisko prezydenta stolicy będzie „najlepszym kandydatem”.
Zobacz więcej na temat:  polityka Kukiz'15 Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Patryk Jaki Piotr Apel Stanisław Tyszka samorząd POLSKA

"Mam nadzieję, że Francja i Polska uspokoją emocje"

– Takie jest zbójeckie prawo prezydenta Francji, żeby dbać o interesy swojego kraju. Natomiast naszym zbójeckim prawem jest dbać o swoje interesy. W tym momencie racja jest po naszej stronie, jeśli mówimy o racji bytu samej Unii Europejskiej, czyli swobodnego przepływu kapitału, pracowników, myśli i tego, na czym Unia Europejska była budowana i na czym powinna stać – mówił w audycji Jeden na Jednego Piotr Apel, poseł Kukiz’ 15.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Piotr Apel Francja Emmanuel Macron ŚWIAT

Polityczna walka w cieniu tragedii?

W wyniku nawałnic, które przeszły nad Polską pod koniec ubiegłego tygodnia, zginęło sześć osób, a 52 zostały ranne. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 4 tys. budynków, z czego 2,8 tys. to budynki mieszkalne. Opozycja zarzuciła rządowi, że nie ruszył na czas z pomocą dla poszkodowanych, a Grzegorz Schetyna stwierdził na Twitterze, że doświadczeni samorządowcy PO uporaliby się z problemem w 48 godzin. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA burze pogoda Krzysztof Grzesiowski Joanna Lichocka Piotr Apel

"Banderyzm to ideologia zbrodnicza. Zakazać propagowania"

- Chcemy by propagowanie banderyzmu było traktowane jak propagowanie komunizmu i faszyzmu. To ideologie zbrodnicze, które doprowadziły do śmierci wielu naszych rodaków, obywateli Polski – powiedział w audycji 24 Pytania poseł Kukiz’15 Piotr Apel. Gość mówił także o zamieszkach podczas szczytu G20 w Hamburgu i obchodach miesięcznic smoleńskich.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Piotr Apel komunizm faszyzm IPN PiS banderyzm

Poseł Kukiz'15: gabinety polityczne to fabryka Misiewiczów

Paweł Kukiz ujawnił list, skierowany do niego 29 grudnia 2016 roku, przez ministra obrony narodowej. Antoni Macierewicz oskarżył w nim adresata o to, że wpisuje się w kampanię nienawiści przeciwko Bartłomiejowi Misiewiczowi. – Nadszedł czas, by pokazać w jak dziwny sposób podchodzi do swojego podwładnego minister Macierewicz – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Piotr Apel z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Piotr Apel Antoni Macierewicz Bartłomiej Misiewicz Paweł Kukiz Ministerstwo Obrony Narodowej

"Cała ta hucpa będzie nas kosztować milion złotych"

- Cała ta hucpa, cały ten dzień sejmowy będzie nas – podatników - kosztował milion złotych. Tyle poświęcimy na jałowy spór o to, czy Kukiz’15 lub Nowoczesna poprą nowego premiera Grzegorza Schetynę podczas gdy rozstrzygniecie jest oczywiste – powiedział w programie 24 Pytania poseł Kukiz’15 Piotr Apel. Gość odniósł się także do współpracy jego klubu z Polskim Stronnictwem Ludowym i rządów PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Piotr Apel Kukiz'15 rząd Beaty Szydło PiS Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna POLSKA