Polskie Radio
Section05
Tychy

Festiwal Auksodrone w Tychach. "U podstaw stoi różnorodność"

- Marek Moś specjalizuje się w bardzo różnych projektach - od muzyki współczesnej, przez tradycyjnie pojmowaną klasykę, aż po duże eksperymenty z twórcami muzyki elektroakustycznej czy elektronicznej. To wszystko znajdzie się również w programie tegorocznego festiwalu - tak o tyskim Auksodrone mówił w "Poranku Dwójki" jego kurator Filip Berkowicz.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka MUZYKA Roch Siciński Aukso Marek Moś Tychy opera

Sztuka, która nie pozostawia obojętnym: festiwal "Beksiński na Śląsku"

W postindustrialnych przestrzeniach Tichauer Art Gallery w Tychach w związku z rozpoczęciem festiwalu "Beksiński na Śląsku" otwarto wystawę ponad 50 prac artysty. Można tam także oglądać wystawę multimedialną oraz innego rodzaju prace Zdzisława Beksińskiego. Wystawa potrwa do 25 września.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Zdzisław Beksiński Śląsk Tychy wystawa Katarzyna Cygler Trójka SZTUKA malarstwo multimedia

Zdzisław Beksiński w niespotykanej dotąd dawce

To wydarzenie bez precedensu i nie lada gratka nie tylko dla miłośników sztuki Zdzisława Beksińskiego. Podczas Festiwalu "Beksiński na Śląsku" (18.06-25.09), który zorganizowano w Tichauer Art Gallery w Tychach, będzie można zobaczyć 55 obrazów tego wybitnego artysty oraz wziąć udział w wielu imprezach zwiazanych z jego życiem i twórczością. Szczegóły poznaliśmy w piątkowej audycji "Wybieram Dwójkę".
Zobacz więcej na temat:  Zdzisław Beksiński Tychy Dwójka Jakub Jamrozek